19 lat a na koncie miał już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponownie stanie przed sądem

Reklama

W środku nocy na ul. Reymonta w Radomsku policjanci patrolujący miasto wyeliminowali z ruchu kierowcę, który poruszał się pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności nawet do lat 5.


W środę, 29 marca o godzinie 1:15 patrol prewencji radomszczańskiej policji zauważył opla vectrę, który na ul. Reymonta w Radomsku podjechał pod bankomat i zaparkował na chodniku. Podejrzenie mundurowych wzbudziło nerwowe zachowanie zarówno kierowcy, jak i pasażera. Postanowili skontrolować mężczyzn oraz pojazd.

Panowie tłumaczyli się, że przyjechali pod bankomat, żeby wpłacić pieniądze. Co prawda w środku nocy nie jest to zabronione. Jednak policjanci szybko ustalili, że 19-letni kierujący, pomimo młodego stażu za kółkiem, posiada już ubiegłoroczny czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Był trzeźwy, lecz nie miał prawa poruszać się autem po drodze publicznej, bo tak orzekł sąd. Młody radomszczanin ponownie stanie przed wymiarem sprawiedliwości. Należy pamiętać, że naruszenie sądowego zakazu jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności nawet do lat 5 – mówi asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.


Czytaj też: Skradzioną część ukryli w rowie pod stertą trawy i liści

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD