3. Bieg na Bobrach. Biegacze wsparli Maję Goniewicz podopieczną Koniczynki [FOTO]

Reklama

Już po raz trzeci zorganizowano na Bobrach (gmina Radomsko) wydarzenie sportowe, któremu przyświecała idea aktywności fizycznej i pomagania.


Uczestnicy tegorocznej, trzeciej już edycji „Biegu na Bobrach”, pomagali chorej na autyzm Mai Goniewicz, podopiecznej stowarzyszenia „Koniczynka” w Radomsku. Można rzec, iż nie byłoby tej imprezy, gdyby nie pandemia.

Pomysł narodził się 3 lata temu podczas pandemii. Wówczas nie mogłem pobiec w zawodach, a forma była przygotowana i należało ją wykorzystać. Dlatego znając tereny na Bobrach namówiłem kolegów z Kolarsko Biegowego Klubu Sportowego w Radomska na bieg. Tereny się spodobały, a ja pomyślałem sobie dlaczego ich nie wykorzystać – mówi Przemysław Nowicki, organizator „Biegu na Bobrach”, a zarazem członek KBKS Radomsko.

Wydarzenie stało się cyklicznym. Tegoroczną edycję – pomimo niesprzyjającej pogody – należy zaliczyć do udanych. 80 zawodników pobiegło na dystansie 5 lub 10 kilometrów. Był też specjalny bieg z udziałem strażaków ochotników.

Co ważne, każdej edycji wydarzenia przyświeca charytatywny cel. W tym roku biegacze wspierali chorą na autyzm Maję Goniewicz.

Potrzeby są przede wszystkim rehabilitacyjne. Na rehabilitację, na różne terapie, na psychologa, logopedę, na gimnastykę korekcyjną – wyjaśniła Anna Goniewicz, mama Mai.

Autyzm to choroba trudna i wymagająca od otoczenia szczególnej wrażliwości. Stąd kampanie wspierające osoby z autyzmem, w tym chociażby obchodzony właśnie w dniu „Biegu na Bobrach” (2 kwietnia) Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Najlepsi biegacz otrzymali symboliczne Bobry oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez gminę Radomsko.


CZYTAJ TEŻ: Radomsko: Trzy osoby, w tym małe dziecko, zatruły się tlenkiem węgla

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD