Złodziej biżuterii w rękach policji

Reklama

Dzięki czujności policjantów z Posterunku Policji w Lgocie Wielkiej 30 – letni złodziej złotej biżuterii nie uniknie odpowiedzialności za swoje czyny. Za takie zachowanie kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.


30 marca 2023 roku funkcjonariusze z Posterunku Policji w Lgocie Wielkiej ustalili, że jeden z mieszkańców gminy Ładzice ukradł z domu złotą biżuterię na łączną kwotę 2400 złotych. Ich dociekliwość doprowadziła do wyjaśnienia wątku kradzieży złotej biżuterii, do której miało dojść kilka dni wcześniej.

Złodziejem okazał się współmieszkaniec, który pod nieobecność domowników podbierał kosztowności i ukrywał na strychu w głośniku do sprzętu muzycznego. Skrzętnie ukryte skarby miały czekać na ciężkie czasy, kiedy będzie potrzebował on pieniędzy. Niestety za długo tam nie poleżały, bo policjanci dotarli do nietypowej skrytki i odzyskali kosztowności – mówi asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.

Po sprawdzeniu okazało się, że część łupu została już sprzedana, ale i to nie stanowiło problemu dla mundurowych, którzy szybko ustalili i odzyskali wszystkie utracone kosztowności. Złoto wróciło do pokrzywdzonych, a sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


Czytaj też: Trzy osoby, w tym małe dziecko, zatruły się tlenkiem węgla

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD