42-latka uderzyła w auto i o mało nie staranowała przejazdu kolejowego

Reklama

42-latka mając ponad promil alkoholu w organizmie prowadziła samochód. Doprowadziła do kolizji przed przejazdem kolejowym na ul. Kraszewskiego w Radomsku, po czym chciała odjechać z miejsca zderzania. Zatrzymał ją inny kierowca. Została ukarana mandatem, a za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi jej utrata uprawnień i do 2 lat pozbawienia wolności.


W czwartek, 23 marca kilka minut po godz. 13:00 patrol ruchu drogowego radomszczańskiej komendy policji został skierowany w rejon przejazdu kolejowego na ul. Kraszewskiego w Radomsku. O sytuacji powiadomił pracownik kolei, który wraz z pokrzywdzonym nie pozwolili 42-letniej kierującej peugeotem odjechać z miejsca zdarzenia.

Jak ustali policjanci, kobieta jadąc za fordem transitem, nie zachowała bezpiecznej odległości i najechała na jego tył. Chwilę potem kierowca forda zauważył, że siedząca za kierownicą kobieta, nie miała zamiaru się zatrzymać i jedzie w stronę zapór kolejowych, które akurat były opuszczane. Mężczyzna zdążył wybiec ze swojego auta i podbiegł do peugeota. Po otwarciu drzwi od razu wyczuł woń alkoholu od kierującej. Pokrzywdzony wraz z pracownikiem kolei dopilnowali, by kobieta nie odjechała w tym stanie, a jej auto przepchnęli na pobocze, by nie utrudniało ruchu – relacjonuje zdarzenie asp. Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Po przebadaniu okazało się, że 42-latka miała ponad promil alkoholu w organizmie. W tym stanie jeździła po mieście. Co gorsza tak nieodpowiedzialnym zachowaniem mogła doprowadzić do tragedii, gdyż jechała wprost na opuszczane zapory – dodaje Kropisz.

Za spowodowanie kolizji kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, a za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Kolejny raz doświadczenie pokazuje, że nietrzeźwy niestety nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji jazdy na tzw. podwójnym gazie. Alkohol w znacznym stopniu ogranicza naszą koncentrację i szybkość reakcji, a podejmowane decyzje w tym stanie mogą mieć tragiczny finał.


Czytaj też: Wzmożone kontrole policji do końca marca

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD