56-latek zatrzymany za przekroczenie prędkości. Wyszło, że był pijany

Reklama

Radomszczańska drogówka zatrzymała do kontroli 56-letniego kierowcę nissana, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość. W trakcie wykonywanych czynności wyszło na jaw, że mężczyzna ma półtora promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.


W czwartek, 13 czerwca policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku sprawdzali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości. O godzinie 17.00 w Radomsku na ulicy Reja, mundurowi zatrzymali do kontroli nissana, którego kierujący przekroczył prędkość o 16 km/h w obszarze zabudowanym. Jak się okazało, był to dopiero początek problemów mieszkańca powiatu radomszczańskiego.

Policjanci nabrali podejrzeń, że 56-latek jest nietrzeźwy. W związku z powyższym zbadali jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Dodatkowo za przekroczenie prędkości mundurowi nałożyli na niego mandat karny – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Policja przypomina, że jazda w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

Pamiętajmy, alkohol zmniejsza szybkość reakcji. Nietrzeźwy kierowca błędnie ocenia sytuację i własne umiejętności. Jeśli piłeś alkohol, nie decyduj się na kierowanie jakimkolwiek pojazdem. Jazda za kierownicą w stanie nietrzeźwości to częsta przyczyna wielu tragedii oraz niebezpiecznych zdarzeń drogowych – upomina policjant.


Czytaj też: Wjechał na “czołówkę”. Zderzeni 3 aut na ulicy Sucharskiego w Radomsku. Ranna 69-letnia kobieta

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD