6-letnie dziecko pod opieką pijanej matki

Reklama

Prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miała 33-letnia matka, która sprawowała opiekę nad 6-letnim synem. Policjanci przekazali dziecko pod opiekę babci. Sprawą zajmie się sąd rodzinny. Śledczy sprawdzają również czy nie doszło do narażenia małoletniego na utratę zdrowia lub życia.


20 kwietnia 2023 roku dyżurny policji otrzymał informację, że na terenie gminy Radomsko nietrzeźwa matka sprawuje opiekę nad swoim małoletnim synem. O sytuacji zaalarmowali pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Kobieta na miejscu została przebadana policyjnym alkomatem i okazało się, że miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie. W tym stanie zajmowała się swoim 6–letnim dzieckiem. Pieczę nad chłopcem przejęła babcia, a w domu pojawił się również ojciec. Wspólnie zaopiekowali się 6 – latkiem. Śledczy sprawdzają, czy nie doszło do narażenia małoletniego na utratę zdrowia lub życia. Informacja została również przekazana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Radomsku, który zdecyduje w kwestii opiekuńczo – wychowawczej nieodpowiedzialnej 33–latki.

Policjanci przypominają, że rodzice zobowiązani są względem swoich dzieci do sprawowania nad nimi opieki, czuwania nad ich zdrowiem i bezpieczeństwem. Reagujemy na takie sytuacje, gdyż dzieci nie są w stanie same obronić się przed nagannymi zachowaniami swoich rodziców lub opiekunów – mówi asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.


Czytaj też: Policjanci zachęcają do wstąpienia w swoje szeregi

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD