Radomszczańskie Obchody Dnia Ziemi “Zainwestuj w Naszą Planetę” w Drzewniaku [FOTO]

Reklama

W środę, 19 kwietnia w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska odbyły się Radomszczańskie Obchody Dnia Ziemi “Zainwestuj w Naszą Planetę”.


Uroczystość organizowana jest rokrocznie i cyklicznie. Uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu radomszczańskiego, którzy przybyli na wydarzenie, wysłuchali wykładu pt. ”Recykling – przyszłość i oszczędność”, który wygłosiła Magdalena Jurek z Działu Ochrony Środowiska PGK w Radomsku. W wykładzie poruszone zostały kwestie dotyczące właściwej segregacji odpadów i prawidłowego ich zagospodarowania. Wykład poświęcony był również świadomym zakupom, czyli jak kupować, aby nie marnować żywności. Uczniowie obejrzeli też dwa filmy przestawiające recykling elektroodpadów.

Światowy Dzień Ziemi przypomina nam wszystkim, jak ważne jest promowanie postaw proekologicznych i ochrona środowiska. Planeta Ziemia jest naszym domem, o który powinniśmy dbać i rozwijać naszą wiedzę dotyczącą szkodliwych dla niej działań. Warto pomyśleć o naszych nawykach. Segregowanie śmieci, oszczędzanie wody, czy eliminowanie plastiku powoli stają się codziennością w coraz większej liczbie domów. Warto systematycznie dążyć do coraz bezpieczniejszych zachowań, które podniosą jakość naszego życia – mówiła podczas spotkania wicestarosta Małgorzata Lewandowska.

Podczas Obchodów Dnia Ziemi rozstrzygnięto wyniki towarzyszących wydarzeniu konkursów edukacyjno-ekologicznych dla szkół: plastyczny ph. “Zabawka z butelek PET” i filmowy ph. “Dom w stylu zero waste”. W konkursach wzięło udział 48 uczniów z 9 szkół z terenu powiatu. Zwycięzcy otrzymali drobne gadżety i książkę informacyjną o elektroodpadach.

Wyniki konkursów:

“Zabawka z butelek PET”
  1. miejsce Lena Szopa z PSP nr 2
  2. miejsce Julisz Domagała z PSP w Strzałkowie
  3. miejsce Maksymilian Kubanik z PSP nr 6 oraz Maja Stawowska z PSP w Rzejowicach
Wyróżnienia:
  • Zuzanna Gryś z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieńsku
  • Wiktoria Kapłan z PSP nr 4
Film “Zero Waste w domu”
  1. miejsce Celina Świech z PSP w Gomunicach
  2. miejsce Małgorzata Aleksandrowicz z PSP nr 6
Wyróżnienia:
  • Mateusz Kopeć z PSP nr 5
  • Zosia Stasiakiewicz z PSP nr 2

Międzynarodowe święto ekologiczne w postaci Dnia Ziemi, będziemy obchodzić w najbliższą sobotę, 22 kwietnia. Tegoroczne hasło wydarzenia brzmi „Zainwestuj w planetę”.


Czytaj też: Laureaci XIX Powiatowego Konkursu Katyńskiego [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD