Aż 1539 przekroczeń dozwolonej prędkości. Podsumowanie policyjnej akcji “Prędkość”

Reklama

1 lipca na terenie województwa łódzkiego, w tym również na drogach powiatu radomszczańskiego, policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Tylko tego jednego dnia ujawnili aż 1773 wykroczeń. Główną przyczyną kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości.


Policyjna akcja pod nazwą „Prędkość”, polegała na kontrolowaniu prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie przez funkcjonariuszy. Szczególną rolę w działaniach mieli policjanci z zespołu SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom, w szczególności takim jak nadmierna prędkość.

Łącznie policjanci skontrolowali 1705 pojazdów, ujawnili aż 1773 wykroczenia. W 1539 przypadkach przyczyną kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości. Mundurowi zatrzymali też 16 praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także skalę ich skutków. Zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pieszym. W przypadku potrąceń pieszych, już niewielkie przekroczenie dopuszczalnej prędkości znacznie zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy rozwijaniu dużych prędkości.

Apelujemy do kierujących samochodami, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość to taka prędkość, która jest dostosowana do natężenia ruchu, stanu nawierzchni jezdni, obowiązujących limitów, warunków atmosferycznych oraz własnych umiejętności – mówi podkom. Adam Dembiński z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.Czytaj też: Śmiertelny wypadek w Woli Przedborskiej. 28-latek zginął na miejscu

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD