BADANIA PROFILAKTYCZNE W SZPITALU POWIATOWYM W RADOMSKU

Reklama

Szpital Powiatowy w Radomsku będzie realizował w dalszym ciągu program profilaktyki raka piersi (etap podstawowy) w swoim Gabinecie Mammograficznym przy ulicy Jagiellońskiej 36. Dodatkowo, co jest w placówce nowością, będzie realizowany także program profilaktyki raka piersi dla etapu pogłębionego.

Jest to efekt wygranego konkursu ofert przeprowadzonego przez Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ. Powyższe programy profilaktyczne będą realizowane do 30 czerwca 2022 roku. Nasz podmiot leczniczy, jako jedyny w regionie obok jednostek w Łodzi będzie realizował etap diagnostyki pogłębionej dla programu profilaktyki raka piersi – wyjaśnia kierownik kancelarii szpitala Przemysław Drozdek.

Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej lub otrzymały w ramach realizacji programu profilaktyki raka piersi w roku ubiegłym, pisemne wskazania do wykonania ponownego badania mammograficznego po upływie 12 miesięcy. Programem nie mogą być objęte kobiety, u których wcześniej w piersi zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym. W przypadku nieprawidłowego wyniku badania uczestniczki programu kierowane będą do etapu pogłębionej diagnostyki, który od 1 lipca będzie realizowana w radomszczańskim szpitalu.

(info: Szpital Powiatowy w Radomsku)

CZYTAJ TEŻ: PROFILAKTYKA RAKA SZYJKI MACICY W RADOMSZCZAŃSKIM SZPITALU

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD