Z ŻYCIA MIASTA

SZYKUJĄ TEREN POD PARK PRZY JAGIELLOŃSKIEJ

Zgodnie z zapowiedziami miejskich urzędników w przyszłym tygodniu ruszy porządkowanie terenu przy Jagiellońskiej w Radomsku, na którym ma powstać park.

Utworzenie parku przy ulicy Jagiellońskiej było jedną z wyborczych obietnic Jarosława Ferenca. Ferenc gospodarzem miasta jest już ponad rok, a działki jak porastała, tak porasta ogromna trawa. – Chyba na obietnicy się skończy. Szkoda, bo w tym miejscu przydałoby się miejsce na spacery  –  usłyszeliśmy od pani Teresy.

Wiele wskazuje na to, iż pesymizm pani Teresy jest zbyteczny. – Rozpoczęcie pierwszych prac porządkowych polegających na skoszeniu trawy, wykarczowaniu drzew i krzewów oraz oczyszczeniu i częściowym wyrównaniu terenu planowane jest po 18 czerwca 2017 r. – zapewnia Michał Chodkowski, naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Nadzoru Właścicielskiego UM Radomsko.

Jak zauważają urzędnicy, rozpoczęcie wcześniej jakichkolwiek prac nie było możliwe ze względu na to, iż miasto nie było właścicielem odpowiedniej ilości terenu. – Do miasta należy obecnie 9 działek, zaś do osób prywatnych – 1 działka. Miasto nabyło trzy działki za kwotę około 400 tys. złotych – tłumaczy naczelnik Chodkowski.

Łączna planowana powierzchnia parku to ok. 0,6 ha.

Tagi
Pokaż więcej
Carisma 2

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW