Z ŻYCIA MIASTA

SZYKUJĄ TEREN POD PARK PRZY JAGIELLOŃSKIEJ

Zgodnie z zapowiedziami miejskich urzędników w przyszłym tygodniu ruszy porządkowanie terenu przy Jagiellońskiej w Radomsku, na którym ma powstać park.

Utworzenie parku przy ulicy Jagiellońskiej było jedną z wyborczych obietnic Jarosława Ferenca. Ferenc gospodarzem miasta jest już ponad rok, a działki jak porastała, tak porasta ogromna trawa. – Chyba na obietnicy się skończy. Szkoda, bo w tym miejscu przydałoby się miejsce na spacery  –  usłyszeliśmy od pani Teresy.

Wiele wskazuje na to, iż pesymizm pani Teresy jest zbyteczny. – Rozpoczęcie pierwszych prac porządkowych polegających na skoszeniu trawy, wykarczowaniu drzew i krzewów oraz oczyszczeniu i częściowym wyrównaniu terenu planowane jest po 18 czerwca 2017 r. – zapewnia Michał Chodkowski, naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Nadzoru Właścicielskiego UM Radomsko.

Jak zauważają urzędnicy, rozpoczęcie wcześniej jakichkolwiek prac nie było możliwe ze względu na to, iż miasto nie było właścicielem odpowiedniej ilości terenu. – Do miasta należy obecnie 9 działek, zaś do osób prywatnych – 1 działka. Miasto nabyło trzy działki za kwotę około 400 tys. złotych – tłumaczy naczelnik Chodkowski.

Łączna planowana powierzchnia parku to ok. 0,6 ha.

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close