Solarprojekt
Z ŻYCIA MIASTA

BASEN – NIE TYLKO NOWY, ALE I MODERNISTYCZNY

Wiadomo jak będzie wyglądał kompleks basenów przy ulicy Św. Jadwigi Królowej w Radomsku. Koncepcję przedstawioną przez projektanta zarekomendowali radni miejscy. – Koncepcja, która uzyskała rekomendację rady miejskiej jest koncepcją modernistyczną – zauważa architekt i projektant kompleksu Łukasz Majewski.

Rzut budynku oparty jest na kwadracie, do którego przylegają dwie prostopadłościenne bryły. Materiały użyte w obiekcie to okładziny kamienne, kompozytowe w ciepłej kolorystyce. – Najważniejszymi elementami kompleksu są niecki basenowe umożliwiające przeprowadzanie zawodów pływackich. Będą to:niecka o wymiarach 16 na 25 metrów z 6 torami pływackimi, mniejsza nieckaszkoleniowa12,5 na 9,5 metra oraz brodzik. Oprócz tego basen będzie posiadał rynnę zewnętrzną, bezpłatny wodny plac zabaw oraz basen zewnętrzny z dużą rodzinną zjeżdżalnią. Nie zapominajmy o kawiarni zlokalizowanej na piętrze,dostępnej od części wewnętrznej jak i od zewnątrz – wylicza Łukasz Majewski.

Przypomnijmy,  w skład kompleksu wchodzić będą trzy baseny kryte (sportowy,rekreacyjny, brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią zewnętrzną o długości min. 50 m oraz trzy wanny do hydromasażu), basen zewnętrzny wraz z wodnym placem zabaw(zjeżdżalnia rodzinna, palma, śmigło, tunel z kręgów), saunarium (sauna parowa,sucha, solna i infrared), park edukacyjny oraz strefa gościnna (pięć pokoi 4osobowych z łazienkami oraz pięć pokoi 2 osobowych z łazienkami) z zapleczem gastronomicznym. Obiekt będzie w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Kompleks będzie posiadał drogi dojazdowe i parking dla samochodów  osobowych i autokarów.

Urząd Marszałkowski wsparł inwestycję kwotą 7 362 699,99 zł, natomiast całkowity koszt inwestycji wyniesie zgodnie z umową 32 850 000,00 zł.  Roboty mają rozpocząć się wiosną 2019 roku.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close