Z ŻYCIA MIASTA

BASEN – NIE TYLKO NOWY, ALE I MODERNISTYCZNY

Wiadomo jak będzie wyglądał kompleks basenów przy ulicy Św. Jadwigi Królowej w Radomsku. Koncepcję przedstawioną przez projektanta zarekomendowali radni miejscy. – Koncepcja, która uzyskała rekomendację rady miejskiej jest koncepcją modernistyczną – zauważa architekt i projektant kompleksu Łukasz Majewski.

Rzut budynku oparty jest na kwadracie, do którego przylegają dwie prostopadłościenne bryły. Materiały użyte w obiekcie to okładziny kamienne, kompozytowe w ciepłej kolorystyce. – Najważniejszymi elementami kompleksu są niecki basenowe umożliwiające przeprowadzanie zawodów pływackich. Będą to:niecka o wymiarach 16 na 25 metrów z 6 torami pływackimi, mniejsza nieckaszkoleniowa12,5 na 9,5 metra oraz brodzik. Oprócz tego basen będzie posiadał rynnę zewnętrzną, bezpłatny wodny plac zabaw oraz basen zewnętrzny z dużą rodzinną zjeżdżalnią. Nie zapominajmy o kawiarni zlokalizowanej na piętrze,dostępnej od części wewnętrznej jak i od zewnątrz – wylicza Łukasz Majewski.

Przypomnijmy,  w skład kompleksu wchodzić będą trzy baseny kryte (sportowy,rekreacyjny, brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią zewnętrzną o długości min. 50 m oraz trzy wanny do hydromasażu), basen zewnętrzny wraz z wodnym placem zabaw(zjeżdżalnia rodzinna, palma, śmigło, tunel z kręgów), saunarium (sauna parowa,sucha, solna i infrared), park edukacyjny oraz strefa gościnna (pięć pokoi 4osobowych z łazienkami oraz pięć pokoi 2 osobowych z łazienkami) z zapleczem gastronomicznym. Obiekt będzie w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Kompleks będzie posiadał drogi dojazdowe i parking dla samochodów  osobowych i autokarów.

Urząd Marszałkowski wsparł inwestycję kwotą 7 362 699,99 zł, natomiast całkowity koszt inwestycji wyniesie zgodnie z umową 32 850 000,00 zł.  Roboty mają rozpocząć się wiosną 2019 roku.

Pokaż więcej
Carisma 2

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW