Reklama
NA SYGNALE

POLICJA URATOWAŁA MĘŻCZYZNĘ PRZED WYCHŁODZENIEM

Policjanci w porę odnaleźli62 -letniego podopiecznego domu pomocy społecznej. Szybkie działania funkcjonariuszy uchroniły schorowanego mężczyznę przed wychłodzeniem.

Jak informuje Aneta Wlazłowska z KPP w Radomsku pracownicy jednego z domów pomocy społecznej działających na terenie powiatu radomszczańskiego 4 grudnia 2018 roku, o godzinie 20.40 zawiadomili policję, że ich 62 -letni podopieczny nie wrócił do ośrodka a opuścił go trzy godziny wcześniej. – Okazało się, że mężczyzna lubił spacerować oraz jeździć rowerem, ale zawsze wracał o wyznaczonej godzinie. Tym razem wybrał się na przejażdżkę zielonym rowerem – relacjonuje kom. Wlazłowska.

 Policjanci szybko ustalili jego wygląd i rozpoczęli poszukiwania. Mundurowi na podstawie zebranych informacji wytypowali ewentualne trasy, którymi jeździł 62 – latek. – Jeden z patroli podczas penetracji terenu zauważył porzucony w przydrożnym rowie zielony rower. Ze względu na to, że był to teren niezabudowany patrol ten przeszukiwał również pobliskie pola. W odległości około 200 metrów od drogi mundurowi w świetle latarek dostrzegli skulonego, leżącego na ziemi mężczyznę. Na szczęście,zdążyli z pomocą. Policjanci obudzili 62 -latka, który prawdopodobnie wyobraził sobie, że jest już w domu i położył się spać. Funkcjonariusze okryli go bezrękawnikiem zaprowadzili do radiowozu. Następnie został on przekazany pracownikom domu pomocy społecznej, gdzie udzielono mu wykwalifikowanej pomocy medycznej – informuje A. Wlazłowska.

W związku z zaistniałym zdarzeniem policjanci zwracają się z apelem do wszystkich osób o reakcję w przypadku ujawnienia osób, których zdrowie a czasem nawet życie jest zagrożone z powodu niskich temperatur. – Zgłaszajmy takie przypadki służbom.Numer alarmowy 122 jest czynny całą dobę i połączenie z tym numerem jest bezpłatne. Przypominamy, że szybko przekazana informacja może komuś uratować życie. Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu – konkluduje kom. Aneta Wlazłowska.

Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW