Będzie nowa poradnia w Szpitalu Powiatowym w Radomsku. Wraca też oddział pediatrii

Reklama

W piątek 13 stycznia w Starostwie Powiatowym w Radomsku obradowała Rada Społeczna Szpitala Powiatowego w Radomsku.


Rada pozytywnie zaopiniowała korektę planu finansowego i inwestycyjnego Szpitala na 2022 r. oraz plan finansowy i inwestycyjny na 2023 rok. Jak poinformował dyrektor szpitala, Piotr Kagankiewicz, mimo iż wcześniej zakładano stratę ostatecznie rok 2022 zakończony został zyskiem – w chwili obecnej szacowany jest na ponad 1,2 mln zł.

W szpitalu powstanie nowa poradnia

Członkowie rady zaaprobowali także plan rozszerzenia działalności szpitala poprzez utworzenie unikalnej w skali województwa (jednej z dwóch) Poradni Kardioonkologicznej (dla pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi i obciążeniem onkologicznym).

Pozytywną opinię zyskały także projekty uchwały w sprawie zbycia zużytego sprzętu szpitalnego oraz przyjęcia sprzętu przekazanego szpitalowi przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponadto rada zapoznała się z raportem dotyczącym skarg i wniosków pacjentów złożonych w 2022 roku.

Trwają przygotowywania do uruchomienia oddziału pediatrii

Podczas spotkania rady społecznej mówiono także o przygotowaniach do wznowienia działalności oddziału pediatrii (18 łóżek). Obecnie deklarację podjęcia pracy na tym oddziale złożyło 6 lekarzy (plus 2 lekarzy już pracujących w naszym szpitalu). Z początkiem tygodnia odbędzie się spotkanie organizacyjne, po którym zapadną ostateczne decyzje odnoście uruchomienia oddziału (termin uzależniony jest od tego, jaki wymiar pracy zadeklarują poszczególni lekarze).


Czytaj też: Radomsko: Chwilowe problemy z dostawą wody

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD