Luxbud

Będzie nowy wideo-bronchoskop w Szpitalu Powiatowym w Radomsku?

Jubiler Ako

Zarząd Powiatu Radomszczańskiego wystąpił do wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego z wnioskiem o dofinansowanie zakupu zestawu wideo-bronchoskopu wraz z oprzyrządowaniem dla potrzeb Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Zakup urządzenia umożliwi zwiększenie możliwości diagnostycznych większości chorób układu oddechowego wynikających z ciężkiego przebiegu zakażenia wirusem SARS-COV-2, w tym – co szczególnie istotne – pobierania materiału diagnostycznego do badania – wyjaśnia Beata Pokora, Starosta Powiatu Radomszczańskiego.

Dzięki zakupionemu zestawowi zwiększona zostanie możliwość wykonywania zabiegów bronchoskopowych – zarówno tych diagnostycznych i leczniczych – m.in. raka płuca, śródmiąższowych chorób płuc, ciężkich zapaleniach płuc, zapaleniach płuc u chorych z zaburzeniami odporności i wielu innych schorzeń górnych i dolnych dróg oddechowych będących następstwem przebiegu COVID-19.

Zakup urządzeń umożliwi także przeprowadzenie zabiegów diagnostycznych i terapeutycznych na innych oddziałach przeprofilowanych na oddziały obserwacyjno –zakaźne, utworzonych w celu hospitalizacji wzrastającej liczby osób z podejrzeniem lub aktywnym procesem zakażenia wirusem SARS-COV-2.

Pozyskanie sprzętu medycznego pozwoli na utrzymanie wysokiej jakości usług zdrowotnych, świadczonych przez Szpital Powiatowy w Radomsku, jak również wpłynie pozytywnie na komfort pacjentów oraz pracy personelu medycznego. Nowe urządzenie zastąpi to, które szpital już posiada, a które – używane od 10 lat – jest już mocno zużyte.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD