„Bezpieczne wakacje”. Akcja profilaktyczna uczniów szkół podstawowych

Reklama

Zbliżają się upragnione wakacje. Dla uczniów szkół to czas beztroskiej zabawy z rodziną i przyjaciółmi. Aby ten czas był bezpieczny, warto przypomnieć sobie najważniejsze zasady bezpieczeństwa oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.


W poniedziałek, 12 czerwca w radomszczańskich szkołach podstawowych ruszył cykl szkoleń ph. „Bezpieczne wakacje” zorganizowany przez Miasto Radomsko, Komendę Powiatową Policji w Radomsku oraz jednostki OSP Bogwidzowy, OSP Sucha Wieś i OSP Folwarki. Spotkania odbyły się już PSP nr 4, PSP nr 5 i PSP nr 8.

Mimo tego, że uczniowie szkól w ciągu całego roku szkolnego uczestniczą w różnego rodzaju zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, to takiej wiedzy nigdy nie za wiele. Jest to szczególnie istotne, ponieważ wakacje to czas, kiedy dzieci mają więcej swobody i mogą napotkać różne sytuacje wymagające odpowiedniej reakcji. Podczas szkoleń dzieci mogą nauczyć się wielu przydatnych umiejętności, takich jak identyfikacja zagrożeń, bezpieczne zachowanie w wodzie czy tego, jak udzielać pierwszej pomocy, również przy użyciu urządzenia AED. Dzisiejsze szkolenie w Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 otworzył prezydent Jarosław Ferenc, który przy okazji życzył uczniom udanych i bezpiecznych wakacji.

Zajęcia potrwają do 15 czerwca, ale ostatni pokaz odbędzie się 17 czerwca na pikniku szkolnym w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7.


Czytaj też: Uczennice Elektryka na podium

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD