Uczennice Elektryka na podium

Reklama

Aż trzy laureatki z Elektryka wyłoniła komisja konkursowa XXVI Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych. Dwie w kategorii literackiej i jedną w kategorii plastycznej. Są to: Anna Dębkowska, Kinga Frymus i Klaudia Surlejewska.


Jak co roku odbył się konkurs skierowany do utalentowanych uczniów szkół zawodowych zorganizowany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Łodzi. W tegorocznej edycji wzięły udział 24 szkoły z województwa łódzkiego, które nadesłały w sumie 97 prac w kategoriach: literackiej, plastycznej i fotograficznej.

Uczniowie szkół zawodowych udowadniają w ten sposób, że tworzenie kultury w różnych jej przejawach zależy od wrażliwości człowieka, od woli wypowiedzenia siebie i swojego spojrzenia na świat oraz drugiego człowieka, a nie od kierunku, w którym podjął kształcenie. Młodzi adepci sztuki przekonują, że warto dziwić się światu, zadawać pytania i poszukiwać na nie odpowiedzi – podkreśla Dorota Serwik – Porowska, dyrektor ZSP w Łodzi.

Uczennice Elektryka na podium

W kategorii literackiej aż dwie nagrody zgarnęły tegoroczne maturzystki ZSE-E, które zajęły I i II miejsce. II miejsce przypadło Kindze Frymus za tekst „Każde pokolenie ma własny czas”, zaś I miejsce zdobyła Anna Dębkowska za reportaż „Gdyby ludzie mogli … mówić”.

Mowa jest ważna

Temat, który podjęłam był niespodziewany. Wpadłam na niego jadąc autobusem podczas rozmowy z kierowcą. Nigdy bym nie spodziewała się, że przyniesie mi zwycięstwo. Żyjemy w czasach skrajnych opinii i poglądów, ciężko jest wyrażać siebie, ale jeszcze ciężej jest wyrażać w stu procentach swoje zdanie i poglądy bez fali krytyki z drugiej strony “barykady”. Dalej mamy do czynienia z szufladkowaniem ludzi o innych poglądach i wartościach, tak samo łatwo przychodzi nam ocenianie i wypisywanie swoich poglądów jako tych jedynych właściwych. Dlatego wybrałam ten temat, by pokazać, jak ważne jest móc mówić – komentuje A. Dębkowska.

W poprzednim roku udało mi się zdobyć trzecie miejsce, pozwoliło mi to zauważyć jak duży progres uczyniłam. Wiadomość o wygranej to był dla mnie wielki szok, niesamowite szczęście i wzruszenie. Poczułam się doceniona, to dla mnie wielki zaszczyt. Mam nadzieję, że więcej osób przeczyta moją pracę, która znajduje się na stronie konkursu. Wtedy poczuję się w pełni spełniona literacko – dodaje.

A w kategorii plastycznej trzecie miejsce zdobyła K. Surlejewska za niezwykle oryginalną pracę „Baletnica”. Opiekunem uczennic była nauczycielka Aneta Jędrzejczyk.

fot. ZSEE

Czytaj też: Harcerski zlot w Białym Brzegu

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD