BLISKOŚCIOWE SZYCIE DLA MAMY I DZIECKA

Reklama

Prezenty nie są najważniejsze. Najważniejsza jest wieź pomiędzy dzieckiem a rodzicem. Taka myśl przyświeca warsztatom artystycznym adresowanym dla mam i ich pociech. Mowa o bliskościowym szyciu odbywającym się w siedzibie Uniwersytetu III Wieku przy ulicy Wyszyńskiego 27.

Podczas warsztatów mamy wraz ze swoimi pociechami pod czujnym okiem Justyny Drzazgi-Nowińskiej szyją maskotkę lub kosmetyczkę.  – Szycie zbliża niesamowicie. Poza tym przy tej czynności można rozmawiać czyli mamy mogą dzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat wychowania dzieci – przyznaje Justyna Drzazga – Nowińska.

Warsztaty są też okazją do poznania radomszczańskiej douli Joanny Gonery, chustującej mamy dwójki dzieci.  Doula opowiadała m.in. o rodzicielstwie  i bliskości, czyli o tym, jak zbudować więź z dzieckiem i dlaczego jest to takie ważne. – Noszenie dziecka, spanie obok dziecka jest ważne, ale nie najważniejsze w jego wychowaniu. Najważniejsze jest to, aby reagować na jego potrzeby. Nieprawdziwa jest teza, że dziecku trzeba pozwolić się wypłakać. Takie praktyki  mogą okazać się w przyszłości szkodliwe dla dziecka. Zawsze reagujemy na potrzeby dziecka. Jednocześnie nie możemy zaniedbywać swoich potrzeb.  Często ludzie słysząc o rodzicielstwie i bliskości uważają, że mama przestaje być indywidualnością i skupia się wyłącznie na dziecku. To nie jest prawda.  Musimy zachować równowagę, rodzic musi być szczęśliwy, aby jego dziecko było szczęśliwe -zauważa Joanna Gonera.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD