Bohaterski Miłosz z Radomska uhonorowany odznaką „Iuvenis Forti”

Reklama

W Komendzie Powiatowej PSP w Radomsku “mały bohater” Miłosz Kwaśniak z rąk Komendanta Powiatowego PSP w Radomsku odebrał Odznakę Komendanta Głównego PSP „Iuvenis Forti” oraz dyplom Komendanta Głównego PSP.


Odznakę „Iuvenis Forti” ustanowił Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. Przyznawana jest młodym ludziom, którzy swoją wzorową – godną do naśladowania postawą przyczynili się do uratowania życia i zdrowia innych osób, wykazując się wiedzą i umiejętnościami, rozsądkiem i odwagą, dzielnością i opanowaniem w sytuacji niebezpiecznej.

Przypomnijmy. 10-letni Miłosz z Radomska w grudniu ubiegłego roku uratował życie swojemu ojczymowi po tym, jak ten stracił przytomność, jadąc samochodem autostradą A1. Chłopiec bez wahania zadzwonił pod numer alarmowy 112. Dokładnie wytłumaczył dyspozytorce Centrum Powiadamiania Ratunkowego w jakiej sytuacji się znalazł i ze spokojem wykonywał wszystkie jej polecenia m.in. udrażniał drogi oddechowe odchylając głowę ojczyma do tyłu do czasu przyjazdu służb ratunkowych.

To symboliczne odznaczenie jest wyrazem szacunku wobec bohaterskiej postawy chłopca.

Odznaka i dyplom zostały wręczone 12 kwietnia podczas eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”, w obecności dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów (kadry dydaktycznej) z terenu powiatu radomszczańskiego. Zgromadzona młodzież usłyszała z ust małego bohatera, że warto uczyć się prawidłowych zachowań w sytuacji zagrożenia.

To niejedyny bohater tego dnia. Uhonorowano także druha ochotnika Przemysława Kaczmarczyka z jednostki OSP w Kietlinie, który uratował życie człowieka poszkodowanego w wypadku samochodowym, do którego doszło 11 marca br. w miejscowości Malutkie gm. Dobryszyce. Strażak przed przyjazdem służb podjął czynności ratunkowe. Dzięki temu ocalił ludzkie życie.

Za wzorową postawę przyjmij Druhu dyplom uznania. Gratuluję! – mówił st. bryg. Mariusz Wojcieszko.


Czytaj więcej:

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD