Powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Reklama

12 kwietnia 2023 roku na hali sportowej w Publicznej Szkole Podstawowej w Gomunicach odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. 14 szkół podstawowych z powiatu radomszczańskiego wystawiło swoje regulaminowe drużyny, które rywalizowały w dwóch przedziałach wiekowych.


Impreza rozpoczęła się o 9:00 krótką odprawą instruktażową, podczas której wszyscy uczestnicy zapoznali się z regulaminem, a następnie przystąpili do części właściwej konkursu. Uczniowie mieli do pokonania kilka etapów: test wiedzy, test skrzyżowań, tor przeszkód na sali gimnastycznej, pomoc przedmedyczną oraz praktyczne wykorzystanie wiedzy na miasteczku ruchu – mówi asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.

Rywalizacja była niezwykle zacięta, ale do samego końca z poszanowaniem zasad “fair play”. Ostatecznie z pucharami na podium stanęły drużyny:

Kategoria wiekowa 10 – 12 lat:

I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Radomsku

II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gomunicach

III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Radomsku

 

Kategoria wiekowa 13 – 15 lat:

I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gomunicach

II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Orzechowie

III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Radomsku

 

Komisja konkursowa doceniła również indywidualne umiejętności i wkład uczestników w obu grupach wiekowych. Te tytuły przypadły Hubertowi Kowalczykowi i Ernestowi Szczakowskiemu.

Dla wszystkich uczestników przewidziane były drobne upominki, które z pewnością będą zachętą i motywacją do udziału w kolejnych edycjach turnieju.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD