Brąz dla UKS Zapaśnik na Mistrzostwach Polski U-15 w Janowie Lubelskim

Reklama

Wspaniałe wieści z Mistrzostw Polski U-15 w zapasach, które odbywały się od piątku do niedzieli (8-10 marca) w Janowie Lubelskim. Drużyna UKS Zapaśnik wraca do Radomska z brązowym medalem.


Drużyna UKS Zapaśnik na zawody wybrała się w trzyosobowym składzie. Do Radomska UKS wraca z brązowym medalem Mistrzostw Polski do lat 15 wywalczonym przez Szymona Młynarczyka w kategorii wagowej do 41 kg.

Szymon powtórzył wynik z ubiegłorocznych Mistrzostw Polski, choć droga do tego była bardzo trudna. Nadzieją nie napawała już pierwsza porażka z zawodnikiem ze Swarzędza, po której Szymon „wpadł” do grupy B. To spowodowało, że musiał wygrać trzy walki, aby móc zawalczyć o brąz. Jego wynik, a zwłaszcza postawa świadczy o stałym postępie, wysokiej samoświadomości zawodnika o własnych umiejętnościach oraz harcie ducha. Jest także potwierdzeniem słuszności w wyborze planu treningowego – mówi Mirosław Szyler, wiceprezes ds. sportowych.

W walce o brązowy krążek MP Szymon po zaciętej walce wygrał na punkty 9:8 z zawodnikiem UKS Jedynka Kostrzyn n/Odrą.

Poza Szymonem w zawodach wzięli udział Wiktor Kotlicki w kat. do 62 kg oraz Jakub Molenda w kat. do 85 kg. Wiktor nie miał szczęścia w losowaniu i w pierwszej walce trafił na aktualnego Mistrza Polski – Oskara Jeduta z Agrosu Żary. Mimo różnicy umiejętności, zawodnik radomszczańskiego UKS wykazał się ogromnym sercem do walki i postawił wysokie wymagania zawodnikowi z Żar, przegrywając pod koniec regulaminowego czasu. Po porażce, odniósł dwa zwycięstwa i w IV rundzie walk przegrał po zaciętej walce z zawodnikiem Siły Mysłowice. Warto zaznaczyć, że Wiktor wypadł najlepiej spośród całej stawki zawodników w swojej kategorii wagowej pod względem wieku. Został najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z rocznika 2010.

To dobry prognostyk na dalszą część sezonu – mówi trener Konrad Terka.

Jakub Molenda dobrze wszedł w turniej zwycięstwem przez położenie na łopatki zawodnika z Grajewa. Jednak później musiał uznać wyższość bardziej doświadczonych rywali, kończąc zmagania w III rundzie walk.

Indywidualne wyniki zawodników:

  • Szymon Młynarczyk – III miejsce i brązowy medal w kat. 41 kg;
  • Wiktor Kotlicki – X miejsce w kat. 62 kg;
  • Jakub Molenda – VIII miejsce w kat. 85 kg.

Drużynowo UKS Zapaśnik zajął XX miejsce na 41 klubów z całej Polski. Opiekunem reprezentacji podczas zawodów był trener prowadzący zawodników na co dzień, Konrad Terka.Czytaj też: Mieszkańcy Radomska uczcili żołnierzy wyklętych w biegu “Tropem Wilczym” [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD