Mieszkańcy Radomska uczcili żołnierzy wyklętych w biegu “Tropem Wilczym” [FOTO]

Reklama

Za nami XII edycja biegu “Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. W tym roku symboliczne 1963 metrów przebiegło ponad 150 osób.


Trasa została wytyczona alejkami Parku Świętojańskiego. Dystans biegu jest odwołaniem do roku, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Celem wydarzenia jest upamiętnienie żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963.

W sposób aktywny upamiętniamy niezłomnych bohaterów. Bieg Tropem Wilczym od lat cieszy się dużym zainteresowaniem w Radomsku, jest wielu chętnych, którzy w ten sposób chcą uczcić pamięć żołnierzy niezłomnych. To dobra forma by poprzez aktywność fizyczną nawiązać do tradycji i naszej tożsamości – mówił prezydent Jarosław Ferenc.

To bieg łączy pokolenia, najmłodsi uczestnicy mieli po 2 lata, najstarsi ponad 70. Wystartowali też żołnierze 9. Łódzkiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej im. generała Stanisława Sojczyńskiego ps. “Warszyc”, a o oprawę wizualną zadbali kibice RKS. Wszyscy, którzy pokonali dystans 1963 m otrzymali pamiątkowe medale.

„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” to wydarzenie ogólnopolskie. W tym roku kilkadziesiąt tysięcy uczestników pobiegło w blisko 700 miastach, w tym kilku zagranicznych.Czytaj też: Zapaśnicy ZKS Radomsko startowali na zawodach w Warszawie

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD