BUDŻET OBYWATELSKI: CO Z REALIZACJĄ PROJEKTÓW I KOLEJNĄ EDYCJĄ?

Reklama

Zostały ogłoszone w grudniu 2015 roku podczas uroczystej gali podsumowującej I edycję budżetu obywatelskiego. Muszą powstać do końca tego roku.  Pieniądze w kwocie 1 mln złotych są na inwestycje zarezerwowane.  A co z ich realizacją?

Na początek kwietnia sprawa wygląda tak: zwycięskie projekty, czyli budowa boiska przy Zespołach Szkolno-Gimnazjalnych nr 1 i nr 4, budowa „Radomszczańskiej trasy rowerowej” w dzielnicy Bartodzieje oraz budowa zewnętrznej tężni najprawdopodobniej rozpocznie się dopiero w czerwcu.  Władze miasta zapewniają, że nie ma powodów do obaw.

– Są podpisane umowy, obecnie przygotowane są projekty. Gdy tylko będą projekty techniczne, myślę, że w czerwcu będziemy ogłaszać przetargi. Na razie realizacja tych zadań nie jest zagrożona. Warunkiem budżetu obywatelskiego jest realizacja zadań do końca danego roku. Myślę, że zdążymy – mówi prezydent Jarosław Ferenc.

Realizacja zwycięskich projektów z I edycji budżetu obywatelskiego to nie jedyne obawy.

Magdalena Spólnicka, radna miejska, a zarazem inicjatorka zafunkcjonowania BO w naszym mieście zastanawia się, dlaczego do chwili obecnej nic nie mówi się na temat II edycji tej obywatelskiej inicjatywy.

– W ubiegłym roku prace zespołu trwały od lutego, a już wtedy mówiono, że na realizację wszystkich jego zadań jest mało czasu. Obecnie zaczął się kwiecień, a w sprawie kontynuacji budżetu obywatelskiego nic nie słychać. A pragnę zauważyć, że trzeba powołać zespół, wybrać jego koordynatora i przede wszystkim wprowadzić zmiany w regulaminie BO.

I znów prezydent Ferenc tonuje emocje. –  Będzie oczywiście kolejna edycja budżetu obywatelskiego. Myślę, że w tym miesiącu pracę rozpocznie zespół ds. budżetu obywatelskiego.

Pula na realizację zwycięskich zadań w II edycji BO ma być podobna jak w ubiegłym roku – około 1 mln złotych.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD