BUGDAL I KOSOWSKI ZAWIESZENI W PRAWACH CZŁONKÓW NOWOCZESNEJ

Reklama

Kamil Bugdal (na zdjęciu) oraz Przemysław Kosowski zostali zawieszeni w prawach członków Nowoczesnej. Decyzję taką podjęła przewodnicząca partii Katarzyna Lubnauer. Poniżej treść oświadczenia podpisanego przez Przewodniczącego Regionu Łódzkiego Nowoczesnej Marcina Gołaszewskiego.

„Koalicja Obywatelska zawarta w Radomsku jest faktem. Stworzenie szerokiego porozumienia pomiędzy Nowoczesną, Platformą Obywatelską, Polskim Stronnictwem Ludowym oraz stowarzyszeniem Aktywne Społeczeństwo  jest szansą i realną alternatywą dla miasta i Mieszkańców. Mając na względzie te aspekty Zarząd Nowoczesna Łódzkie podjął decyzję o zawarciu Koalicji Obywatelskiej i wspólnym starcie na listach oraz poparciu na Prezydenta Radomska Kandydata, którym jest Jakub Jędrzejczak. Wypracowany kompromis oparty jest na partnerskich relacjach pomiędzy czterema stronami tworzącymi Koalicję Obywatelską. 

Jesteśmy świadomi, że tworzenie każdej koalicji wiąże się z ustępstwami i może wywoływać napięcia. Interes miasta i Radomszczan nie pozwala jednak stawiać własnego partykularnego interesu czy partyjnych celów ponad dobro i przyszłość Radomska. Dlatego z przykrością przyjęliśmy decyzję Pana Kamila Bugdala o braku zainteresowania współtworzeniem Koalicji Obywatelskiej. 

Okazane strukturom radomszczańskim wsparcie ze strony Zarządu Regionu, podjęte negocjacje z partnerami z Platformy Obywatelskiej i zorganizowanie spotkania w Łodzi skłaniały nas ku przekonaniu o sukcesie negocjacyjnym, szczególnie, że większość oczekiwań została zrealizowana i zaakceptowana. Szeroka koalicja, która została zawarta napawa z jednej strony radością i optymizmem, z drugiej ma ona swoją specyfikę wynikającą z konieczności zaspokojenia ambicji wszystkich partnerów. Dlatego tym bardziej nie możemy pozwolić aby interes jednej osoby przysłonił cel, jakim jest walka o demokratyczny wolny samorząd w Radomsku. 

W związku z podjętymi przez Pana Kamila Bugdala działaniami, Przewodnicząca Nowoczesnej, Pani Katarzyna Lubnauer, podjęła na wniosek Przewodniczącego Nowoczesna Łódzkie, Marcina Gołaszewskiego, decyzję o zawieszeniu Pana Kamila Bugdala i Pana Przemysława Kossowskiego w prawach Członka Nowoczesnej. Tym samym Pan Kamil Bugdal przestał pełnić funkcję Przewodniczącego struktur w Radomsku i utracił prawo reprezentowania Nowoczesnej”.

Przypomnijmy. W dniu, kiedy zostało zawarte porozumienie na mocy którego została w Radomsku utworzona Koalicja Obywatelska, dotychczasowy szef radomszczańskich struktur Nowoczesnej Kamil Bugdal oświadczył, że do takiego porozumienia nie doszło. Okazało się też, że został zarejestrowany komitet wyborczy Nowoczesne Radomsko. Jego pełnomocnikiem został Przemysław Kosowski – do niedawna jeden z czołowych działaczy radomszczańskiej Nowoczesnej.

W skład Koalicji Obywatelskiej, oprócz Nowoczesnej wchodzą: Polskie Stronnictwo Ludowe, Platforma Obywatelska oraz lokalne stowarzyszenie Aktywne Społeczeństwo. Wspólnym kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Radomska jest Jakub Jędrzejczak.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD