UROLOGIA JEDNEGO DNIA JUŻ W RADOMSZCZAŃSKIM SZPITALU

Reklama

W Szpitalu Powiatowym w Radomsku został uruchomiony oddział urologii jednego dnia. W tym tygodniu zostały przeprowadzone pierwsze zabiegi urologiczne.

Pierwsze zabiegi urologiczne w radomszczańskim szpitalu stały się faktem. To dzięki realizacji przez tę placówkę projektu pn. „Nowy sprzęt medyczny to lepsza jakość i kompleksowość świadczonych usług w Szpitalu Powiatowym w Radomsku” w ramach Osi priorytetowej VII – Infrastruktura dla usług społecznych, Działania VII.2 Infrastruktura ochrony zdrowia Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, podczas którego radomszczańska placówka za kwotę ok. 550 tys. zł, zakupiła niezbędną aparaturę medyczną do wykonywania zabiegów w zakresie urologii nie tylko w ramach opieki ambulatoryjnej ale także urologii jednego dnia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znakomicie zorganizowany zespół lekarsko-pielęgniarski pod nadzorem dr Winiarskiego wykonał w środę 3 zabiegi cystoskopii. Dzięki specjalnemu urządzeniu, zwanemu cystoskopem, lekarz szybko i sprawnie może ocenić stan, w jakim znajduje się cewka moczowa oraz cały pęcherz. To badanie niezwykle przydatne przy ocenianiu zmian pod kątem nowotworów. Zwykle cystoskopia jest wystarczająca do potwierdzenia lub wykluczenia nowotworu pęcherza. Takie badania będą od tego tygodnia możliwe w naszym szpitalu – mówi kierownik kancelarii szpitala Przemysław Drozdek. – Mamy nadzieję, że zakres świadczonych przez nas usług medycznych będzie się z czasem rozwijał. Początki są zawsze trudne, ale szpital posiada nie tylko wysokiej klasy sprzęt do zabiegów urologicznych ale także dobrą kadrę medyczną, gwarantującą profesjonalną pomocą w czasie hospitalizacji i po zakończonym leczeniu – dodaje dyrektor placówki Piotr Kagankiewicz.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD