Były skargi o hałas, jest decyzja urzędu. Boisko na Gliniankach będzie czynne do godz. 21

Reklama

Urząd miasta w Radomsku na swoim profilu społecznościowym zamieścił informację, iż boisko na Gliniankach będzie zamykane o godz. 21, z uwagi na skargi o hałas. Czy to dobra decyzja? Posypały się komentarze mieszkańców.


W związku z interwencjami mieszkańców skarżących się na hałas dobiegający z boiska w Parku Glinianki informujemy, że obiekt będzie zamykany zgodnie z regulaminem o godz. 21.00 – brzmi komunikat UM w Radomsku.

Decyzja ta wywołała niemałą dyskusję wśród mieszkańców, którzy w większości podkreślali, że absurdem jest zamykać obiekt, który powinien służyć mieszkańcom o każdej porze. A zwłaszcza w okresie wakacyjnym, korzystanie z boiska w godzinach południowych, gdy temperatura przekracza 30 stopni do zdrowych nie należy.

Proponuję wyjść w porze obiadowej w takim razie, choćby w taki dzień jak dzisiaj na boisko i pograć, skoro wieczorem boiska mają być zamknięte i sprawdzić, jakie będzie samopoczucie – sugeruje jeden z mieszkańców.

Już niedługo boiska będą dostępne w tym mieście w miesiącach z nieparzystą liczbą dni, w co drugi wtorek i czwartek pomiędzy 13:45 a 14:15 …hałas to można zmierzyć, jego uciążliwość też, poza tym nie jest to nic ciągłego…ludzie mieszkający w pobliżu A1 bardziej są narażeni, ale autostrada jest przejezdna całą dobę… – napisał Artur Szponder, prezes Radomszczańskiego Alarmu Smogowego. Dodając iż w dobie panującej wśród młodzieży otyłości, zamykanie obiektów sportowych nie jest dobrym posunięciem.

To w takim razie po co robić boiska skoro wszystkim wokół przeszkadza, że młodzież z nich korzysta? – pytał inny internauta.

Padło też sporo komentarzy wskazujących zmianę nazwy profilu urzędu miasta z Radomsko Miasto Otwarte na Radomsko Miasto Zamknięte.

Inni komentowali:

Ale nie dziwcie się potem, że młodzież się szlaja po ulicach, po interku, hałasuje w parku na ławce, skoro zabieracie im możliwość wyhasania się na boisku. W ogóle co to za absurdalna godzina? Jeśli nawet zwyczajowo ktoś się powoła na nieistniejącą ciszę nocną, to ona zaczyna się od 22, 21 dla dzieciaka to przecież środek dnia, o młodzieży nie wspominając

Chyba kpina …. wakacje są cieszmy się, że młodzież korzysta z obiektów sportowych

Błagam litości.. przecież teraz, w taką pogodę wcześniej właśnie, jak o 21 nie da się iść grać…

W dyskusję włączyła się Karolina Turowska, rzecznik radomszczańskiego magistratu: Do tej pory boisko wcale nie było zamykane. Miasto chciało, aby szczególnie w okresie letnim, jak najdłużej było dostępne dla dzieci i młodzieży. Niestety zaczęły się skargi. Stąd taka decyzja. Zobaczymy co będzie dalej.

W takim razie, zobaczymy co czas przyniesie.

Poniżej regulamin korzystania z boiska.


Czytaj też: Miasto planuje remont Kinemy, starego basenu oraz trybun na stadionie. Ogłoszono przetarg

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD