Miasto planuje remont Kinemy, starego basenu oraz trybun na stadionie. Ogłoszono przetarg

Reklama

Urząd miasta w Radomsku planuje remont Kinemy, przebudowę budynków starej pływalni miejskiej na sale gimnastyczne oraz budowę trybun na stadionie miejskim przy ulicy Brzeźnickiej. Ogłoszony został przetarg na realizację tych zadań.


Urząd miasta w Radomsku ogłosił przetarg na realizację zadania pn. “Rewitalizacja w kulturze i sporcie”, które zakłada remont budynku Kinemy, przebudowę budynków starej pływalni miejskiej wraz ze zmianą sposobu użytkowania na budynek sali gimnastycznej oraz budowę trybun na stadionie miejskim przy ulicy Brzeźnickiej.

Na realizację tych zadań pozyskano środki zewnętrzne w kwocie 26 milionów złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych Edycja 8.

Zadania zostało podzielone na trzy części:

1. Remont budynku kinoteatru Kinema w Radomsku – celem zadania jest przywrócenie dawnej funkcji obiektowi, który jest budynkiem zabytkowym i jego realizacja odbywać się będzie pod ścisłym nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Zaplanowane prace budowlane pozwolą przywrócić obiektowi Kinemy dawny blask i funkcję.

Zadanie obejmuje jedynie budynek dawnego kino-teatru bez przylegającego do niego budynku dawnej Tivoli i bez zagospodarowania działki na rogu ul. Narutowicza i Staszica. Obiekty te będą objęte odrębnymi zadaniami.

2. Rozbudowa i przebudowa budynków pływalni miejskiej wraz ze zmianą sposobu użytkowania na budynek sali gimnastycznej – obiekt ma zostać dostosowany do potrzeb grup zajmujących się szeroko pojętymi sportami siłowymi, tj. zapasy, boks, podnoszenie ciężarów, sporty walki, itp. w pomieszczeniu po niecce basenowej utworzona ma być sala gimnastyczna do sportów zespołowych, np. koszykówki i innych dyscyplin, ponadto przewidziano wzmocnienia podłóg i stropów pod obciążenia dynamiczne, np. od sztang.

3. Budowa trybun na terenie stadionu miejskiego przy ul. Brzeźnickiej 26 w Radomsku – w miejscu starej trybuny powstanie nowoczesny obiekt – trybuna wraz z pełnym zapleczem zlokalizowanym pod jej konstrukcją. W jej wnętrzu zlokalizowane będą szatnie dla dwóch drużyn, pomieszczenia administracji, pomieszczenia dla sędziów i inne. Po całkowitej realizacji będzie to obiekt umożliwiający rozgrywki na wysokim poziomie.

Poniżej wizualizacje budynków po remoncie.Czytaj też: [VIDEO] W PGK łamane są prawa pracownicze? Zwolniono przewodniczącego związku zawodowego

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD