Chciała ominąć pieszego, zderzyła się czołowo z drugim samochodem

Reklama

Przyczyny zdarzeń drogowych od wielu lat pozostają takie same. Jedną z nich jest nieprawidłowe omijanie. Od początku 2021 roku na terenie powiatu radomszczańskiego z tego powodu doszło do 64 zdarzeń w ruchu drogowym, w tym do 3 wypadków i 61 kolizji drogowych.


Nieprawidłowo wykonane omijanie było przyczyną zdarzenia drogowego do jakiego doszło 15 października w miejscowości Kletnia. Z ustaleń policjantów wynika, że 44-letnia kierująca fabią jadąc w kierunku miejscowości Kocierzowy omijając pieszego zjechała na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzyła się z renaultem za kierownicą, którego znajdowała się 29-latka z gminy Gomunice. Z urazem kręgosłupa, do szpitala została przewieziona kierująca scenikiem. Obie panie były trzeźwe.

Na kanwie tego zdarzenia policjanci przypominają, że każdy kierowca podczas wykonywania manewru omijania zobowiązany jest do zachowania bezpiecznego odstępu od omijanej przeszkody, pojazdu czy pieszego. Jeżeli zajdzie taka potrzeba to powinien zwolnić a jeżeli to konieczne nawet zatrzymać pojazd. Dodatkowo, kierowca podczas omijania musi:

– upewnić się czy może zjechać na przeciwny pas,

– zobaczyć w lusterkach czy inny pojazd nie zaczął go wyprzedzać,

– upewnić się czy ma wolne miejsce pozwalające na prawidłowe zakończenie manewru, szczególnie jest to istotne na wąskich drogach osiedlowych,

– używać kierunkowskazów celem sygnalizowania innym uczestnikom ruchu co zamierza zrobić.


Czytaj też: Bus w rowie. 22-letni kierowca stracił panowanie nad pojazdem

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD