CHORY NA NOWOTWÓR BYŁY ZAWODNIK RKS RADOMSKO POTRZEBUJE POMOCY!

Uratujmy życie Przemka!

Reklama

39-letni radomszczanin Przemysław Ciemniewski to były zawodnik RKS Radomsko. Jego życie legło w gruzach, gdy pięć lat temu usłyszał diagnozę – czerniak, nowotwór skóry w najwyższym stopniu złośliwości. Jedyną szansą na powrót do zdrowia jest kosztowne leczenie w Niemczech.

Pięć lat temu u Przemysława Ciemniewskiego został zdiagnozowany nowotwór złośliwy skóry. Świat mężczyzny się zawalił. Z bardzo aktywnego człowieka, piłkarza i trenera, stał się osobą potrzebującą wsparcia ze strony innych osób przez 24 godziny na dobę. Nic już nie jest takie samo jak wcześniej. Przemek stracił rodzinę i ukochaną piłkę nożną. Jeśli zabraknie pieniędzy na leczenie, straci też życie…

W 2014 roku po kolejnych operacjach usunięcia guza i radioterapii Przemek dostał udaru. Od tego czasu ma porażoną prawą stronę ciała i problemy z mówieniem. Nowotwór nie tylko zniszczył jego życie i sprawność, ale też bardzo go oszpecił. Chemia, którą przyjmował, zamiast pomóc, zadziałała odwrotnie i zwiększyła tylko rozmiary guza. Lekarze w Polsce nie chcieli się podjąć ponownego wycięcia guza. Mogliśmy czekać na śmierć Przemka z założonymi rękami albo szukać pomocy poza granicami Polski. W ten sposób trafiliśmy do specjalistycznej kliniki w niemieckim Essen – mówi brat Przemysława Ciemniewskiego, Mariusz.

W niemieckiej klinice w lipcu w usunięto znaczną część guza, rozpalając promyk nadziei. – Koszt operacji liczony w dziesiątkach tysięcy euro jakimś cudem pokryliśmy z własnych środków. Niestety brakuje nam pieniędzy na dalszą część leczenia, w tym terapię lekiem podawanym bezpośrednio do pozostawionej części guza. Dlatego proszę, błagam Was o ratunek. Niemieccy lekarze dali Przemkowi i naszej całej rodzinie nadzieję na wygranie tej nierównej walki wyceniając terapię na blisko 60 tys. euro. Nie zostawiajcie nas samych, tylko dzięki pomocy osób dobrego serca Przemek ma szansę na życie, o które tak dzielnie walczy przez lata choroby. Na boisku jako piłkarz nigdy nie odstawiał nogi. Tym razem trwa mecz o najwyższą możliwą stawkę. Nie pozwólmy przegrać mu walki z nowotworem w decydującym momencie leczenia – apeluje Mariusz Ciemniewski.

Zbiórka pieniędzy na leczenie Przemysława Ciemniewskiego prowadzona jest na portalu www.siepomaga.pl  Potrwa do 30 listopada 2019 r.

KLIKNIJ I POMÓŻ PRZEMYSŁAWOWI CIEMNIEWSKIEMU WYGRAĆ WALKĘ Z RAKIEM!

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD