SPORTZ ŻYCIA MIASTA

CZTERY MEDALE DLA AKADEMII KARATE KYOKUSHIN RADOMSKO

Międzynarodowy Turniej o Puchar Solny w Karate Kyokushinkai potwierdził dobrą formę karateków z Akademii Karate Kyokushin Radomsko. Podopieczni Jarosława Długołęckiego wrócili z czterema medalami.

Organizatorem zawodów był Wielicki Klub Karate Kyokushinkai. –  Tegoroczny Turniej zarówno z uwagi na poziom rywalizacji sportowej oraz na ilość zawodników w poszczególnych kategoriach był bardzo wymagający. W tym wydarzeniu na 3 matach rywalizowało 350 zawodników z 43 klubów z 4 krajów (Rumunii, Polski, Niemiec i Czech) oraz 7 organizacji kyokushin przy udziale 39 sędziów – zauważa sensei Jarosław Długołęcki.

Akademia Karate Kyokushin Radomsko reprezentowali: Weronika Mazur, Daria Borowiecka,  Marta Goncarz, Mateusz Suski , Krystian Bugdal, Zuzanna Pluta.

Pierwsze miejsce w kumite juniorek oraz drugie w kata wywalczyła Weronika Mazur.

Trzecie miejsce w kumite młodziczek zajęła (debiutantka) Marta Goncarz.

Pierwsze miejsce w kumite kadetów wywalczył Krystian Bugdal.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła drużyna z Nowej Soli, drugie gospodarze z Wieliczki a na trzecim miejscu uplasowała się Dąbrowa Górnicza. Akademia Karate Kyokushin Radomsko zajęła dziesiąte miejsce.