Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA MIASTA I POWIATU

DOSZŁO DO „FAŁSZERSTWA”? RADNI PIS TWIERDZĄ, ŻE TAK…

Sfałszowanie protokołu z posiedzenia komisji skarg wniosków i petycji Rady Powiatu Radomszczańskiego zarzucają radni powiatowi Prawa i Sprawiedliwości. – Doszło do niebywałego skandalu. Należy powiedzieć wprost: ten protokół został sfałszowany! Nie przyjmuję do wiadomości argumentu, że pani przewodnicząca pomyliła się – grzmiał podczas dzisiejszej konferencji prasowej radny powiatowy Szymon Zyberyng.

Temat nie wziął się znikąd. Był pokłosiem ostatniego posiedzenia sesji Rady Powiatu Radomszczańskiego. Radni rozmawiali nie tylko o podwyższeniu wynagrodzeń dla zawodowych rodzin zastępczych, ale też o kwestiach formalnych związanych z głosowaniem nad tematycznym wnioskiem podczas wcześniejszej komisji wniosków, skarg i petycji.  – 31 stycznia tego roku miała miejsce sesja Rady Powiatu Radomszczańskiego podczas, której przewodnicząca komisji skarg, wniosków i petycji, pani Wiesława Janosik odczytała protokół z posiedzenia komisji. Jak się okazało, protokół ten nie odzwierciedlał tego, co zadziało się podczas posiedzenia komisji. Protokół był niezgodny z rzeczywistością – zauważył radny Michał Koski.

Dlaczego?  Jak podczas dzisiejszej konferencji prasowej podkreślali radni PiS, ale nie tylko, ponieważ temat był podniesiony podczas obrad styczniowej sesji,  dopuszczono się „manipulacji” a nawet „fałszerstwa”. –  Doszło do niebywałego skandalu. Należy powiedzieć wprost: ten protokół został sfałszowany! Nie przyjmuję do wiadomości argumentu, że pani przewodnicząca pomyliła się – zauważył podczas dzisiejszej konferencji prasowej radny Szymon Zyberyng.

Czego owo fałszerstwo miałoby dotyczyć? – Otóż, pani przewodnicząca w tym protokole odczytała, że komisja skarg wniosków i petycji wydała opinię podczas posiedzenia, natomiast wynik głosowania radnych podczas posiedzenia tej komisji wskazywał inną sytuację – wyjaśnił radny Michał Koski.

Radny Koski słownie zobrazował ją również: „ Dwoje radnych koalicji, czyli pani przewodnicząca komisji, Wiesława Janosik oraz wiceprzewodniczący pan Janusz Czapla głosowali „za” odrzuceniem wniosku rodzin zastępczych o podwyższenie ich uposażenia, natomiast radni Prawa i Sprawiedliwości, czyli ja i radny Szymon Zyberyng, głosowaliśmy „za” przyjęciem tego wniosku. Radny koalicyjny Waldemar Zasada, co potwierdził na sesji, wstrzymał się od głosu. Pani przewodnicząca wskazała w tym protokole, że wynik głosowania był zupełnie inny… – podnosił radny PiS, Michał Koski.

W związku z zaistniałą sytuacją radni powiatowi PiS, zauważając, że w ich oczach przewodnicząca Wiesława Janosik straciła jakąkolwiek wiarygodność, apelują do radnych koalicyjnych i przewodniczącego Rady Powiatu Radomszczańskiego od jej odwołanie z pełnionej funkcji. – Mamy nadzieję, że radni koalicyjni podzielą nasze zdanie. Ktoś, kto dopuszcza się takich działań nie powinien pełnić tak odpowiedzialnej funkcji, ponieważ nie wiemy co może stać się w dalszych pracach komisji – zauważył radny Szymon Zyberyng.

 

Pokaż więcej
Jubiler Ako

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW