DRZEWKO POLSKO-NIEMIECKIEJ PRZYJAŹNI

Reklama

Przełamywanie barier językowych, zwalczanie stereotypów, poznawanie tradycji i kultury, kształtowanie poglądów, doskonalenie umiejętności posługiwania się językami obcymi w różnych sytuacjach – to tylko niektóre zalety udziału w wymianie polsko niemieckiej.

Przekonują się  o tym uczniowie i nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, którzy w tym tygodniu przebywają w Dietzenbach, gdzie goszczą ich nauczyciele i uczniowie z zaprzyjaźnionej szkoły partnerskiej Heinrich Mann Schule. – Poranek spędziliśmy na zajęciach w szkole Heinrich Mann Schule w Dietzenbach, do której uczęszczają nasi niemieccy koledzy. W planach mamy też zwiedzanie wielu interesujących miejsc. Ale przede wszystkim poznajemy zwyczaje i codzienne życie niemieckich rówieśników – relacjonują uczniowie II LO.

Młodzież spotkała się ze starostą Oliverem Quillingiem , który ciekawie opowiadał o walorach powiatu Offenbach. Następnie uczestniczyli w uroczystości podpisania przez dyrektora Sławomira Kowalczyka oraz dyrektora Heinrich Mann Schule, Hans’a-Peter Löw porozumienia dotyczącego obustronnej współpracy. – Ostatnim punktem odwiedzin niemieckiej szkoły było wspólne posadzenie drzewa, którego orzechy symbolizować będą owoce naszej kwitnącej przyjaźni – informują uczestnicy wymiany, która trwa do 23 września.

Młodzież polska i niemiecka wspólnie zwiedzało największe targi motoryzacyjne IAA, zwiedziła Frankfurt. 18 września uczniowie wyruszyli do południowo zachodniego regionu Szwabii, Bawarii i Badenii Wirtembergii: Allgäu. Na uczestników czeka wiele atrakcji, m. in zwiedzanie najgłębszego wąwozu w Europie Środkowej Breitachklamm, Heini Klopfer Skiflugschanze – mamuciej skoczni narciarskiej w Oberstdorfie, Monachium oraz zamków Linderhof i Neuschwanstein.

Uczniowie i nauczyciele z Dietzenbach przyjadą do Radomska wiosną przyszłego roku.

(info: Starostwo Powiatowe w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD