Dzień Dawcy Szpiku w Mechaniku

Reklama
W środę, 19 stycznia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1  odbyła się VI edycja Dnia Dawcy Szpiku.

Celem akcji było zachęcenie osób w wieku od 18-55 lat do rejestracji w Centralnej Bazie Dawców Szpiku, po to aby zwiększyć szanse osób chorych na białaczkę na znalezienie tzw. „bliźniaka genetycznego” i wyleczenie.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem młodzieży. Podczas tegorocznego Dnia Dawcy Szpiku zarejestrowało się 36 osób, którym serdecznie gratuluję i dziękuję a wszystkich innych zachęcam do rejestracji w przyszłym roku – mówi pedagog szkolna Agnieszka Kuła.

Fundacja DKMS to międzynarodowa organizacja non-profit zajmująca się walką z nowotworami krwi i innymi chorobami układu krwiotwórczego. Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania. Zamów pakiet rejestracyjny, wypełnij formularz, pobierz wymaz z wewnętrznej strony policzka i odeślij całość do DKMS. Z przesłanej próbki wykonywana jest typizacja antygenów zgodności tkankowej. Wyniki wraz z danymi z formularza wprowadzane są do bazy Dawców. Proces trwa ok. 2-3 miesiące.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD