Magdalena Spólnicka

Egzamin ósmoklasisty: Czas na matematykę [FOTO]

Uczniowie VIII klasy szkoły podstawowej  rozpoczęli właśnie drugi z egzaminów ósmoklasisty – matematykę.


Egzamin ósmoklasisty z matematyki potrwa 100 minut. Rozpoczął się punktualnie o godz. 9:00.  Wczoraj uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z języka polskiego. W czwartek czeka ich egzamin z języka obcego nowożytnego.

W arkuszu egzaminacyjnym znajdzie się kilka rodzajów zadań. Należą do nich zadania zamknięte, zadania tekstowe oraz zadania wyboru wymagające obliczeń lub uzasadnienia. Egzamin ósmoklasisty z matematyki jest obowiązkowy, stanowi warunek ukończenia szkoły podstawowej. Z egzaminu mogą być zwolnieni jedynie laureaci i finaliści olimpiad oraz konkursów z matematyki o zasięgu minimum wojewódzkim. Minimalny wynik z egzaminu nie został określony i nie można go nie zdać, jednak jego wynik ma wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej.

Uczniowie poznają swoje wyniki 3 lipca, natomiast 6 lipca każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Arkusze wykorzystane na tegorocznym egzaminie ósmoklasisty będą publikowane na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych w każdym dniu egzaminu ok. godz. 13:00.


Przygotowania do egzaminu w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Radomsku.


Czytaj też: Radomszczańscy uczniowie laureatami wojewódzkich konkursów przedmiotowych

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD