Ekopiknik “Dobre rady na eletroodpady” w parku Świętojańskim [FOTO]

Reklama

Z inicjatywą wspólnego spędzenia aktywnie, niedzielnego popołudnia w duchu ekologii wyszło Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku, które było organizatorem pikniku ph. “Dobre rady na elektroodpady”.


Ekopiknik odbył się w parku Świętojańskim. Dla mieszkańców przygotowano szereg konkursów na temat m.in. odpowiedniego segregowania śmieci. Strażacy z OSP Folwarki zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy oraz pokaz sprzętu i wozów strażackich. Mówili również o tym, jak prawidłowo zachować się w przypadku różnych wypadków.

Dla najmłodszych przygotowano dmuchaniec w formie bramki celnościowej z piłkami, od ekipy Eco Studio ELECTRO – SYSTEM oraz trójkąt recyklingowy od Organizacji Odzysku ELECTRO – SYSTEM, przypominający „trójkąt fortuny”. Każda z zabaw miała wymiar edukacyjny i polegała na eko quizach, w których za poprawne odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. postępowania z elektroodpadami można było otrzymać wspaniałe torby recyklingowe, kubeczki, komiksy, magnesy i wiele innych eko gadżetów. Z kolei na stoisku Edu.Klocki dzieci mogły pobawić się robotami.

Teatr Kultureska przygotował przedstawienie pt. „Bukiet talentów”. Gośćmi specjalnymi były żywe maskotki – Smarti i Lodzia z Green Team.

Na stoiskach wystawców można było m.in. zasięgnąć informacji na temat oferty turystycznej powiatu radomszczańskiego, zaopatrzyć się w prawdziwe miody, jak również w całą gamę produktów pszczelich, a także zasięgnąć informacji na temat możliwości dofinansowania m.in. wymiany źródeł ciepła i termomodernizacji budynków ze środków zewnętrznych.

Patronem medialnym ekopikniku był portal Puls Radomska.


Czytaj też: Piknik z okazji XXIII Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD