Luxbud

Wernisaż malarstwa Beaty Bujacz w MDK w Radomsku [FOTO]

Jubiler Ako

W Miejskim Domu Kultury w Radomsku, w sobotę (25 czerwca) odbył się wernisaż malarstwa Beaty Bujacz pt. „Duszą malowane”.

Wernisaż zorganizowano w ramach 23. Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych. Jak mówiła nam artystka, na wystawie znalazły się pracę, których wcześniej nie pokazywała publicznie.

Nadszedł czas, żeby obrazy wydobyć na światło dzienne. Każdy z tych obrazów jest nasycony energetycznie i każdy kto się im bliżej przypatrzy, odbierze tę energię dla siebie. Tak, jak tytuł wystawy, prace były dusza malowane. To wyraz, tego co we mnie jest – mówiła Beata Bujacz.

Wystawę można oglądać we foyer Miejskiego Domu Kultury.

Beata Bujacz – urodzona w Mikołowie 6.09.1971. Od dziecka przejawiała talent, który zauważyła Natalia Kołodziejczyk–Łągiewka w szkole podstawowej. Beata Bujacz uczęszczała na różne koła plastyczne, w czasach liceum m.in. do MDK do pracowni Piotra Pawłowskiego. Tam poznała technikę olejną i namalowała swój pierwszy obraz na płótnie. Jednak podążyła drogą pedagogiczną i Ukończyła Uniwersytet Śląski. Dyplom z malarstwa zrobiła u prof. Alfreda Biedrawy. Obecnie pracuje w PSP nr 9 w Radomsku, jako nauczyciel plastyki i bibliotekarz.

Wystawy, które towarzyszyły malarce były zawsze zbiorowe i odbywały się na terenie miasta Radomska. Obecnie oprócz malarstwa tradycyjnego, klasycznego malowania olejnymi na płótnie, ukończyła kursy i uprawia też typ malarstwa intuicyjnego vedicart. Maluje na płótnie również farbami akrylowymi. Jej prace są w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Czytaj też: Piknik z okazji XXIII Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD