Piknik z okazji XXIII Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych [FOTO]

Reklama

W sobotnie (25 czerwca) popołudnie w parku Świętojańskim w Radomsku, zorganizowano obchody XXIII Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych.

Na rozpoczęcie tegorocznych obchodów XXIII Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych, w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyły się warsztaty sensoryczne. W ramach wydarzenia, swój wernisaż miała artystka Beata Bujacz „Duszą malowane”.

Czytaj więcej: Wernisaż malarstwa Beaty Bujacz w MDK w Radomsku

Następnie impreza przeniosła się do parku Świętojańskiego, gdzie na przybyłych gości czekało szereg atrakcji.

Na początek wystąpili radomszczańscy artyści niepełnosprawni. O dobry nastrój zadbali uczestnicy Koła Osób Niepełnosprawnych z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, którzy zaprezentowali spektakl pt. „Rzepka”. Swój program artystyczny przedstawili też uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomsku. Na scenie wystąpili również soliści – Łukasz Jurczyk i Kamila Dajcier. Ze sceny zaśpiewały też uczestniczki Zespołu Wokalno – Instrumentalnego „Tęczowe Nutki” oraz Orkiestra Dęta „Expresja” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

Oprócz tego odbyły się warsztaty i happeningi plastyczne. Dzieci mogły skorzystać ze strefy sportowej, którą przygotował MOSiR, z baniek mydlanych oraz z zabaw z animatorami. Na stoisku z fotobudką, można było zrobić sobie zabawne, pamiątkowe zdjęcia. Natomiast przy stoisku Placówek Wsparcia Dziennego MOPS w Radomsku, odbywało się malowanie twarzy i robienie warkoczyków. Stowarzyszenie Koniczynka przygotowało “Kabinę odczuć autystycznych”.

Przygotowana została również strefa gastronomiczna. Można było skosztować domowych wypieków, które przygotowały panie z TPD Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo w Radomsku, jak również dań z grilla oraz zjeść chleba ze smalcem i ogórkiem.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się pokazy sprzętu i sprawności służb strażackich oraz policyjnych.

Na zakończenie wszyscy wspólnie bawili się na koncercie zespołu Menelaos.

Podczas pikniku prowadzona była zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację 2 letniej Ukrainki Lelyzavety Butchak.

Czytaj też: Czekają nas gorące dni. Ostrzeżenie przed upałem

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD