Finał projektu “I love drewno” w ZSDiOŚ

Reklama

Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku w ramach konkursu Lasów Państwowych “Klasa z drewna”, realizował od września do października projekt “I love drewno”. Podczas finału otwarto ścieżkę edukacyjną.


W poniedziałek, 30 października odbył się finał projektu, podczas którego – oprócz warsztatów dla dzieci i wykładu dla młodzieży – oficjalnie otwarto ścieżkę edukacyjną przy szkole.

Zanim doszło do sfinalizowania projektu, konieczna była rewitalizacja terenu. Na terenie za szkołą przycięto gałęzie drzew, usunięto krzaki, oczyszczono skalnik i wykonano nasadzenia.

W ramach ścieżki edukacyjnej powstała między innymi altana wraz z wyposażeniem, 4 tablice edukacyjne, dziupla ekologiczna, 3 budki lęgowe, 3 karmniki i hotel dla owadów.

Projekt miał na celu przybliżyć dzieciom i młodzieży problematykę związaną z ochroną przyrody leśnej oraz zagadnienia zrównoważonej gospodarki zasobami leśnymi. Polegał na uatrakcyjnieniu nauczania poprzez udział młodzieży w zajęciach terenowych, warsztatach i żywych lekcjach przyrody.

Podczas podsumowania projektu nagrodzono uczestników konkursów – fotograficznego i poetyckiego – skierowanych do uczniów szkół podstawowych i młodzieży z “Drzewniaka”.

Projekt, którego wartość wynosi 100 tys. zł, wsparty został przez Starostwo w Radomsku oraz współfinansowany ze środków Funduszu Leśnego, którego dysponentem jest Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.


Czytaj też: Dzień Patrona w I Liceum Ogólnokształcącym

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD