Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionej 19-latki

Reklama

Policjanci radomszczańskiej drogówki odnaleźli 19-latkę, której zaginięcie zgłosiła rodzina. Stan w jakim znajdowała się wówczas kobieta zagrażał jej życiu. Skuteczne działania podjęte przez funkcjonariuszy i udzielona pomoc przedmedyczna spowodowały, że akcja poszukiwawcza zakończyła się szczęśliwie.


30 października policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 19-letniej mieszkanki powiatu radomszczańskiego. Z przekazanych informacji wynikało, że kobieta mogła znajdować się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Jej zaginięcie zgłosiła zaniepokojona rodzina.

Podczas poszukiwań czas odgrywa kluczową rolę, a każda minuta jest na wagę złota, jeśli w grę wchodzi ratowanie ludzkiego życia. Dlatego też dzięki szybkiej reakcji zaangażowanych mundurowych, ich determinacji oraz sprawnej organizacji działań poszukiwawczych, po niespełna dwóch godzinach od zgłoszenia zaginięcia, kobieta została odnaleziona przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego. 19-latce udzielono niezbędnej pomocy przedmedycznej i przekazano przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji z Radomska.

Policja przypominamy, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia. Co ważne nie musimy być sami z naszymi problemami.

Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby osoby dotknięte depresją lub zachowaniami autodestrukcyjnymi nie pozostawały z problemem same. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest głównym priorytetem służby – dodaje policjant.

Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod numerem 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod numerem 116 111 (czynny całą dobę) oraz Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212 (czynny całą dobę).


Czytaj też: Policyjna akcja „Prędkość” podsumowana

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD