Select

Foodtrucki wracają na Reymonta! Przystanek Food Truck na majówkę

Polonaisse

Stęsknieni za panierowanymi kurczaczkami, ostrymi burgerami czy belgijskimi frytkami? A może za orientalnymi pierożkami i pastrami? Dobre wieści! Przystanek Food Truck wraca na Reymonta. Miasto Radomsko zaprasza do wspólnego spędzenia majówki. Od soboty, 30 kwietnia, do wtorku, 3 maja. Przygotowano też kilka atrakcji towarzyszących.

W sobotę, na dobre rozpoczęcie – festiwal kolorów i baniek mydlanych

Festiwal rozpocznie się symbolicznie od dwóch kolorów – niebieskiego i żółtego – na znak przyjaźni i wsparcia dla dzielnie walczącej Ukrainy.

Zapraszamy wszystkich, żeby się z nami wspólnie pobrudzić, bo jak wiadomo, i jak głosi stare powiedzenie, dzieci są albo szczęśliwe, albo czyste. To zdecydowanie również rodzaj atrakcji, na której wychodzą najlepsze zdjęcia, więc warto przyjść choćby z aparatem – zapraszają organizatorzy.

W niedzielę będzie coś dla melomanów amerykańskiej muzyki

Cóż lepiej pasuje do jedzenia pysznych burgerów? Zagrają weterani rocka, country i blues’a z kapeli Strefa 50. Trochę ZZ Top, trochę Johnny’ego Casha i może trochę zespołu Dżem, ale na pewno dużo dobrej muzyki idealnej do podróżowania stępem w stronę zachodzącego słońca.

W poniedziałek ducha rywalizacji  rozbudzą zawody na Najostrzejszego Mistrza Radomska

Zadaniem będzie zjedzenie burgera ze wsadem z papryczki Carolina Reaper (Żniwiarz z Karoliny), jednej z najostrzejszych papryczek świata. Obecnym, niekwestionowanym mistrzem jest Jakub Saternus, który praktycznie połknął konkursowego burgera w 1 minutę i 42 sekundy. Dla przybliżenia skali tego wyczynu – papryczka Carolina Reaper ma moc porównywalną z bojowym gazem pieprzowym, a żeby zneutralizować jej ostrość trzeba by było rozcieńczyć ją w stosunku 1:1,641,183. Kropla sosu z takiej papryczki prawdopodobnie starczyłaby na przyprawienie całego basenu dowolnej zupy.

We wtorek, na zakończenie, będzie bardzo swojsko i miejscowo

Zagra znana i lubiana Radomszczańska Kapela Podwórkowa.

Nie ma jeszcze pełnego składu dostępnych dań i obecnych na majówkowym Przystanku Food Truck stoisk. Będziemy informować o tym na bieżąco.

CZYTAJ TEŻ: Powiatowy Kiermasz Wielkanocny w Radomsku [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD