Fundacja Foto Pozytyw zbiera latarki dla ukraińskich dzieci. Przyłącz się do akcji “Święta bez taty”

Reklama

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. To czas dobroci, życzliwości, ciepła, dzielenia się, ale czy wszyscy będą mieli takie święta? Według oficjalnych danych obecnie w Ukrainie jest ok 4,5 miliona dzieci, które spędzą te święta w ciemności. Latarka, jako prezent Bożonarodzeniowy dla każdego dziecka z Ukrainy? Do akcji włączyła się radomszczańska fundacja Foto Pozytyw.


Fundacja Uniters od 2014 roku działa na rzecz dzieci i rodzin ukraińskich żołnierzy i ochotników, którzy zginęli, zostali ranni lub wciąż walczą w obronie ojczyzny. Natomiast od 24 lutego 2022 w związku z inwazją Rosji na Ukrainę zajmuje się pomocą humanitarną. Z okazji świąt Bożego Narodzenia fundacja prowadzi akcję “Latarki dla dzieci z Ukrainy na Boże Narodzenie – specjalna edycja “Święta bez taty”.

Wszystkie dzieci boją się ciemności, dlatego chcemy podarować każdemu dziecku w Ukrainie małą latarkę, którą zawsze będzie mieć przy sobie, jako symbol światła od świata. Ciemne schrony, brak prądu w domu, szkole, przedszkolu ze względu na bombardowania, ciemne korytarze, nieoświetlone ulice i klatki schodowe, to rzeczywistość ukraińskich dzieci teraz. Nasz cel to 4,5 miliona prezentów – mówią organizatorzy akcji.

Weź udział w swoistym świątecznym challengu i podaruj dzieciom z Ukrainy światło. Do akcji przyłączyła się radomszczańska fundacja Foto Pozytyw.

Prosimy Radomsko i nie tylko, ludzi o dobrym sercu o zakup choćby jednej latarki wraz z zapasem baterii, przyjedziemy i zabierzemy by całość przekazać do siedziby Fundacji Uniters – zachęca Marcin Kwarta, prezes Foto Pozytywu.

Uniters chce wręczyć prezenty na Boże Narodzenie, które w Ukrainie obchodzone jest 7 stycznia. Zbiórka finansowa trwa do 6 stycznia 2023, natomiast zbiórka rzeczowa do 31 grudnia 2022.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ i TUTAJ.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD