Gala z okazji Światowego Dnia Downa w Radomsku [FOTO]

Reklama

21 marca świętujemy nie tylko pierwszy dzień wiosny i dzień wagarowicza. Tego dnia przypada również Światowy Dzień Osób z zespołem Downa.


Pierwszy dzień wiosny to nieprzypadkowa data: nawiązuje ona do obecności dodatkowego chromosomu w 21 parze chromosomów u osób z zespołem Downa. W tym dniu, jak co roku, na znak solidarności z osobami z zespołem Downa w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbył się pokaz artystyczny podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz przedszkolaków.

Z całego serca pragnę wyrazić podziw dla Waszej pracowitości i talentów. Dostarczacie nam wzruszających i pięknych momentów. Podziwiam ciężką pracę, którą wkładacie w przygotowanie występów. Życzę, abyście zawsze mieli śmiałość realizować swoje marzenia. A akceptacja ze strony rodziny, znajomych i otoczenia nich każdego dnia dodaje Wam skrzydeł – mówiła do zebranych Starosta Beata Pokora.

Warto pamiętać, że drobne gesty, jak na przykład w Dniu Osób z zespołem Downa, założenie dwóch kolorowych skarpetek ma wymiar społeczny, gdyż przyczynia się do niwelowania barier i przezwyciężania stereotypów w postrzeganiu osób z obecnością dodatkowego materiału genetycznego.


Czytaj też: Dziś pierwszy dzień wiosny! Dzieci utopiły Marzannę w rzece [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD