Rowerem bezpiecznie do celu. Uczniowie PSP nr 5 w Radomsku korzystają z nowej rowerowni [FOTO]

Reklama

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Radomsku są przygotowani do sezonu rowerowego. Szkoła wzbogaciła się o rowerownię, która dziś, 21 marca została oficjalnie otwarta.


Przedsięwzięcie to było planowane już od kilku lat. Udało nam się je zrealizować przy wsparciu wielu osób, rodziców i przedsiębiorców, którzy włożyli wiele wysiłku i pracy, aby ta rowerownia powstała, za co serdecznie dziękuje – mówi dyrektor szkoły Danuta Kaczmarczyk. – Nasi uczniowie, jak i nauczyciele często przyjeżdżają do szkoły na rowerach. Stworzyliśmy, wiec bezpieczne miejsce dla całej społeczności szkolnej – dodaje.

Pierwszy dzień wiosny był doskonałą do otwarcia rowerowni, ale też sezonu rowerowego. Zanim oficjalnie przecięto wstęgę, uczniowie wysłuchali krótkiej pogadanki poprowadzonej przez policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego z radomszczańskiej komendy na temat bezpiecznego korzystania z jednośladów. Policja niebawem rozpocznie ogólnopolską akcję pn. “Jednośladem bezpiecznie do celu”.

Najmłodsi niechronieni uczestnicy dróg usłyszeli kilka ważnych zasad dotyczących bezpiecznego poruszania się jednośladem. By móc nim wyruszyć na drogę publiczną, należy wpierw zdać egzamin na kartę rowerową, a w dalszej kolejności zadbać, by rower był w pełni sprawny. Policjanci w białej czapce przypomnieli o obowiązkowych elementach, w jakie musi być wyposażony rower. Dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa warto zadbać o elementy odblaskowe i kask. Przy okazji dzieci dowiedziały się, co oznacza nazwa “niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Te i inne zasady przypomniane przy okazji takiego dnia z pewnością przyczynią się do znacznej poprawy bezpieczeństwa wśród niechronionych na drodze – mówi asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.

Uczniowie, którzy dziś przyjechali na rowerach, otrzymali elementy odblaskowe od policjantów oraz naczelnika wydziału bezpieczeństwa i porządku Jacka Paula.


Czytaj też: Gala z okazji Światowego Dnia Downa w Radomsku [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD