Gnał 104 km/h w terenie zabudowanym. 23-latek stracił prawo jazdy

Reklama

Nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych, niestety często zakończonych tragicznie. Radomszczańscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 23-letniemu mężczyźnie, który w terenie zabudowanym jechał o 54 km/h za szybko.


Mundurowi dbając o bezpieczeństwo na drogach, szczególną uwagę zwracają na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami. W codziennej służbie koncentrują się między innymi na kontrolowaniu prędkości pojazdów oraz ujawnianiu wykroczeń będących najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych.

16 kwietnia policjanci ruchu drogowego prowadzili pomiar prędkości na ulicy Broniewskiego w Strzałkowie.

Po godzinie 19:00 zatrzymali kierowcę seata, który nie bacząc na to, że przejeżdża przez obszar zabudowany, jechał z prędkością 104 km/h – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek z radomszczańskiej komendy.

Kierowca, którym okazał się 23-letni mieszkaniec Radomska, został ukarany przez policjantów mandatem w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktami karnymi. Teraz przez kolejne trzy miesiące nie będzie mógł kierować samochodem.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze. Kierowanie pojazdem mechanicznym z nadmierną prędkością stwarza zagrożenie dla samego kierującego, jak również innych użytkowników ruchu drogowego – przestrzega policjant.


Czytaj też: Uderzył w drzewo, a następnie dachował. Dostał mandat za spowodowanie zagrożenia w ruchu

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD