Uderzył w drzewo, a następnie dachował. Dostał mandat za spowodowanie zagrożenia w ruchu

Reklama

O dużym szczęściu może mówić kierowca volkswagena, który z powodu niedostosowania prędkości, stracił panowanie nad pojazdem. Uderzył w drzewo, a następnie auto dachowało.


Do tego zdarzenia doszło we wtorek (16 kwietnia) po godzinie 5 na ulicy Wilsona w Radomsku.

Z ustaleń policjantów z radomszczańskiej komendy wynika, że kierujący osobowym volkswagenem 45-letni mężczyzna jadąc ul. Wilsona w kierunku Przedborskiej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w drzewo i doprowadził do wywrócenia się pojazdu – informuje młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Na szczęście kierujący nie odniósł poważnych obrażeń, był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowych mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny od pojazdu z uwagi na uszkodzenia, jakie powstały podczas dachowania.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko wypadków drogowych i skalę ich skutków. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w tym dopuszczalnych limitów prędkości – dodaje policjant.Czytaj też: Wypadek na ul. Armii Krajowej w Radomsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD