MEBIN

Groził nożem, pobił i okradł swojego znajomego… 28-latek trafił do aresztu

Robutkowo

Radomszczańscy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który pobił swojego znajomego i okradł go. Sprawca groził pokrzywdzonemu pozbawieniem życia i zdrowia używając do tego noża. Za rozbój w warunkach recydywy grozi podwyższony wymiar kary.

16 lutego radomszczańscy policjanci otrzymali informację, że kilka dni wcześniej w mieszkaniu przy ulicy Miłej w Radomsku doszło do rozboju na 66-latku. Z zawiadomienia wynikało, że pokrzywdzony spotkał sprawcę w mieszkaniu ich wspólnego znajomego. Podczas wymiany zdań 28-latek zaatakował 66-latka. Uderzył go kilka razy w głowę, po czym zabrał mu telefon i czapkę. Ponadto wymachiwał przed nim nożem kuchennym krzycząc, że wytrybuje mu kości. Wskazany sprawca rozboju został zatrzymany przez policjantów. Podczas rozmowy ze śledczymi przyznał się do zarzucanego mu czynu. Tłumaczył, że za dużo wypił – informuje Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

Mężczyźnie za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Jednak sąd w stosunku do 28-latka może zwiększyć karę, gdyż odpowiada on w warunkach recydywy. 19 lutego radomszczański sąd na wniosek prokuratora nadzorującego śledztwo aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW