Luxbud

I LO w Radomsku wspomoże Szlachetną Paczkę

Polonaisse

I Liceum Ogólnokształcące organizuje zbiórkę dla jednej z rodzin zakwalifikowanych do tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki. W tym roku wybór szkoły padł na Panią Magdalenę (74) oraz Pana Jana (80).

Uczniowie, rodzice i nauczyciele mogą pomóc poprzez dostarczanie do szkoły darów (najlepiej w zaklejonych pudełkach) albo środków pieniężnych.

Od wtorku 17 listopada dary będą odbierane przy wejściu do szkoły.

Opis rodziny: Pani Magdalena (74) i pan Jan (80) są szczęśliwym małżeństwem od wielu lat. Wiodą spokojne życie, które jest jednocześnie przyjemną rutyną. Zarówno pani Magdalena, jak i pan Jan są na emeryturze, więc mogą spędzać ze sobą mnóstwo czasu. Do trudnej sytuacji doprowadziły przede wszystkim choroby. Na początku pani Magdalena zaczęła mieć poważne problemy z żołądkiem, a niedługo potem jej mąż przeżył drugi zawał. Przed pojawieniem się chorób i schorzeń małżeństwo często ze sobą wychodziło na spacery pan Jan pracował aczkolwiek wszystko się diametralnie zmieniło. Muszą wydawać dużą kwotę na leki, stąd wzięły się kłopoty finansowe. Starają się odkładać pieniądze i w pierwszej kolejności kupować rzeczy niezbędne – leki i jedzenie. Miesięczny przychód rodziny to 2303 zł, po odliczeniu niezbędnych wydatków i kosztów utrzymania na jednego członka rodziny dochód wynosi 483 zł.

Pani Magdalena jest świetną kucharką, uwielbia piec ciasta i gotować, a jeśli chodzi o pana Jana to jest on zdecydowanie złotą rączką – kocha majsterkowanie i naprawy. Małżeństwo spędza ze sobą bardzo dużo czasu rozmawiając, a szczególnie przyjemne jest dla nich wspólne oglądanie ulubionych programów telewizyjnych. Rodzina wspiera się i jest ogromnie wdzięczna za długie życie oraz patrzy optymistycznie na przyszłość, pomimo trudnej sytuacji.

O co proszą Pani Magdalena oraz Pan Jan: Żywność trwała: (herbata, kawa, makaron, mąka, olej, dżem, cukier, konserwy rybne, kisiel, budyń, przyprawy). Środki czystości: (proszek do prania, płyn do pukania, mycia naczyń, pasta do zębów, szampon, żel myjący). Wyposażenie mieszkania: (lodówka z zamrażarką, koc, ręczniki, czajnik, ciśnieniomierz). Szczególne upominki: Magdalena: torebka (najlepiej gdyby była średnia, przedzielona na pół, z paskiem do założenia na ramię), Jan: Zestaw kosmetyków.

NIOSĄ POMOC, NADZIEJĘ, WIARĘ. SZLACHETNA PACZKA W RADOMSKU

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD