Reklama
KOMBIT-kasy

Szpital w Radomsku zajął I miejsce w rankingu „Liderzy Zarządzania”

Carisma 2
Szpital Powiatowy w Radomsku zajął I miejsce w rankingu „Liderzy zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale publiczne według BFF Banking Group” w kategorii szpitale z kontraktem z NFZ wyższym niż 89 mln zł.
To już kolejny raz kiedy radomszczańska placówka otrzymała taką nagrodę. Rok temu szpital także zdobył I miejsce w tym samym rankingu.
Publiczne placówki ochrony zdrowia podzielono na trzy grupy w zależności od wartości kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia: — do 39 mln zł, — pomiędzy 39 a 89 mln zł, — powyżej 89 mln zł.
Ocenie zostały poddane następujące wskaźniki:
– efektywność aktywów (pozwalająca na ocenę efektywności zarządzania majątkiem szpitala) – waga 35 proc.
– rentowność sprzedaży netto (ROS – return of sales, pokazująca, jaka część przychodów pozostaje do dyspozycji jednostki po odliczeniu wszelkich kosztów i podatków) – waga 45 proc.
– dynamika przychodu z NFZ (procentowy przyrost kontraktu/ryczałtu rok do roku) – waga 20 proc.
W ramach tych trzech kryteriów każda placówka uzyskała punkty w zależności od osiągniętych wskaźników. Punkty (centyle) były przydzielane w skali od 1 do 10. Suma punktów decydowała o pozycji w zestawieniu. W przypadku jednakowej liczby punktów o miejscu w rankingu zdecydowały punkty uzyskane w pierwszej kolejności za rentowność sprzedaży na 31 grudnia 2018 r., w drugiej – efektywność aktywów na 31 grudnia 2018 r., a jako ostatni czynnik – dynamika kontraktu NFZ 2017/2018.
To olbrzymie wyróżnienie naszej placówki w dobie pandemii wirusa SARS-COV-2. Dziękujemy całemu personelowi szpitala za to niezwykłe osiągnięcie, pracę i realizację swoich planów na rzecz poprawy jakości usług medycznych na terenie naszego powiatu radomszczańskiego – czytamy na stornie szpitala.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW