I Memoriał Wacława Tomalki w Podnoszeniu Ciężarów w Radomsku [FOTO]

Reklama

W niedzielę, 5 listopada w Powiatowej Hali Sportowej odbył się pierwszy memoriał poświęcony pamięci Wacława Tomalki, cenionego trenera sztangistów, który przez wiele lat poświęcił się sportowi w klubach RKS Radomsko oraz UMLKS Radomsko.


Wydarzenie miało na celu uczczenie dziedzictwa Wacława Tomalki oraz promocję podnoszenia ciężarów i zdrowych nawyków wśród młodzieży.

Spod skrzydeł Wacława Tomalki wyszło wielu reprezentantów kraju oraz medalistów areny międzynarodowej w podnoszeniu ciężarów.

Pomysłodawcą memoriału Tomalki jest trener i działacz w sekcji podnoszenia ciężarów UMLKS Radomsko Karol Kaczmarczyk, który już od kilku lat planował to wydarzenia, a gdy po wielu latach wrócił do Polski postanowił je zrealizować.

Na początku wystąpiły dzieci z naszej sekcji, by obyły się ze sztangą i obecnością publiczności. Wystąpi też kadra Polski, która przyjechała ze Spały, zrobić sobie sprawdzian przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się za dwa tygodnie – mówił podczas imprezy.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli znani sportowcy: Arsen Kasabijew – olimpijczyk oraz Mistrz Europy, Szymon Kołecki – olimpijczyk i wielokrotny Mistrz Europy, oraz Marcin Dołęga – olimpijczyk, Mistrz Świata i Europy. Wydarzenie nie tylko oddało hołd pamięci trenera Tomalki, ale również podkreśliło jego wkład w rozwój sportowy w powiecie radomszczańskim i nie tylko.


Czytaj też: Pobiegli dla Niepodległej [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD