Radomsko: 7 listopada rusza remont ul. Narutowicza. Sprawdź objazdy!

Reklama

W najbliższy wtorek, 7 listopada w Radomsku na DK 91, czyli ul. Narutowicza rozpoczynają się prace związane z budową chodnika i ciągu pieszo – rowerowego. Kierowco, nim wyruszysz w trasę sprawdź, którędy wyznaczono objazdy.


Remont drogi na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców poprzez ułatwienie komunikacji pieszej i rowerowej. Pracami objęty zostanie odcinek trasy o długości ok. 1,8 km między rondem (u zbiegu z obwodnicą miasta) i ul. Witosa.

Jadąc w kierunku centrum Radomska po prawej stronie drogi powstanie chodnik, który będzie miał 2 metry szerokości, zaś po drugiej stronie drogi zostanie wybudowany ciąg pieszo – rowerowy o szerokości 3 metrów. W ramach przedsięwzięcia na tym odcinku trasy pojawią się także cztery zatoki autobusowe wraz z dojściami. Przebudowane zostaną ponadto skrzyżowania z drogami poprzecznymi. Niezależnie od tego wybudowane będzie oświetlenie na sześciu przejściach dla pieszych, a także oświetlenie uliczne. Powstanie także kanał technologiczny (dla sieci cyfrowych) oraz kanalizacja deszczowa.

Dodatkowo przy okazji realizacji inwestycji miasto będzie budowało na tym odcinku kanalizację sanitarną.

Zmiany w organizacji ruchu drogowego

Prace, które ruszą w tym tygodniu, będą wymagały dość istotnych zmian w organizacji ruchu. Ulica Narutowicza – DK 91 zostanie zamknięta na odcinku od ronda (u zbiegu z obwodnicą) do ul. Witosa. Zakaz nie będzie jednak dotyczył pojazdów komunikacji zbiorowej i dojazdów do posesji.

OBJAZDY:

Jadący DK 91 od strony Piotrkowa Trybunalskiego w kierunku Częstochowy będą musieli dojechać do obwodnicy miasta, skręcić na rondzie w prawo i dojechać nią do ul. Brzeźnickiej DK42, którą powrócą do centrum i dalej będą mogli kontynuować podróż DK91. Analogicznie w przeciwnym kierunku. Ilustruje to mapa:

Z kolei podążający DK 42 (ul. Brzeźnicką) od strony Pajęczna w kierunku Końskich muszą zjechać na obwodnicę miasta, dojechać do ronda u zbiegu z DK 91 (oraz ulicami Dobryszycką i Sikorskiego) i tą ostatnią dotrzeć do DK 42, którą będą mogli kontynuować podróż w kierunku wschodnim. W przeciwnym kierunku korzystamy z tej samej trasy.

Do kiedy potrwają prace?

Tymczasowa organizacja ruchu (TOR) będzie się zmieniała zależnie od etapu prowadzonych prac, o czym będziemy na bieżąco informowali.

Wprowadzenie I etapu TOR nastąpi we wtorek ok. godz. 9.00.

Prace będą trwały do końca jesieni przyszłego roku. W pierwszym etapie powstanie odwodnienie deszczowe, kanał technologiczny i przeprowadzona będzie wycinka drzew. Pozostałe prace ruszą wiosną.

Inwestycja realizowana jest w ramach programu Poprawy Ochrony Zdrowia Pieszych i Rowerzystów. Koszt przedsięwzięcia to blisko 11,5 mln. zł. (Nie obejmuje budowy oświetlenia ulicznego, który leży po stronie gminy).

Apelujemy do kierowców, aby odcinek między Kamieńskiem i Radomskiem pokonywali autostradą A1, unikną wówczas przymusowych postojów i opóźnień w podróży – informuje Starostwo w Radomsku.


Czytaj też: Radomsko czeka drogowy armagedon? Od 6 listopada kolejne zamknięcia ulic i zmiany w ruchu

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD