Reklama
KOMBIT-kasy
SPORT

I OGÓLNOPOLSKI BIEG PO STREFIE. BŁAŻEJ BRZEZIŃSKI PIERWSZY [FOTO]

Obok terenów Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Podstrefie Radomsko zakończył się 1. Ogólnopolski Bieg Po Strefie. Blisko 150 biegaczy punktualnie o godz. 11.00 wyruszyło spod Hotelu Porto.

Do pokonania mieli 10 km na testowanej trasie. Dla najlepszych biegaczy czekały nagrody finansowe. I miejsce: 3000 zł, II miejsce 1500 zł, III miejsce 700 zł. Łączna pula nagród z tego wydarzenia to 10 400 zł.

Na metę pierwsi dobiegli:

1. Błażej Brzeziński, czas 30:35

2.Mykola Mewsza, czas 30:37

3. Emil Dobrowolski, czas 30:42

Bieg organizowany jest przez Fundacje Aktywności Fizycznej, Kolarsko -biegowy Klub Sportowy  i lokalne firmy.

Patronat nad biegiem objął urodzony w Radomsku maratończyk – Wojciech Gruszczyński, który również zasponsorował kilka specjalnych nagród.

Na liście startowej wielu biegaczy z całej Polski,  m.in.: Błażej Brzeziński – Sześciokrotnie stawał na podium mistrzostw Polski seniorów. Reprezentant Polski na mistrzostwach świata i Europy w biegach przełajowych. Reprezentant Polski na mistrzostwach Europy w maratonie Zurych 2014 i Berlin 2018. Zwycięzca 39. Maratonu Warszawskiego 2017. Arkadiusz Gardzielewski – dziewiętnastokrotny medalista mistrzostw Polski seniorów, medalista Halowych Mistrzostw Polski,  medalista Mistrzostw Świata w biegach przełajowych i maratonie. Zwycięzca  w 2013 roku mistrzostw w biegu maratońskim z czasem 2:13:43. Ewa Jagielska –Mistrzyni Polski na 5 km z 2017 roku oraz na dystansie półmaraton, medalistka Mistrzostw Polski.

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW