Solarprojekt
SPORT

I OGÓLNOPOLSKI BIEG PO STREFIE. BŁAŻEJ BRZEZIŃSKI PIERWSZY [FOTO]

Obok terenów Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Podstrefie Radomsko zakończył się 1. Ogólnopolski Bieg Po Strefie. Blisko 150 biegaczy punktualnie o godz. 11.00 wyruszyło spod Hotelu Porto.

Do pokonania mieli 10 km na testowanej trasie. Dla najlepszych biegaczy czekały nagrody finansowe. I miejsce: 3000 zł, II miejsce 1500 zł, III miejsce 700 zł. Łączna pula nagród z tego wydarzenia to 10 400 zł.

Na metę pierwsi dobiegli:

1. Błażej Brzeziński, czas 30:35

2.Mykola Mewsza, czas 30:37

3. Emil Dobrowolski, czas 30:42

Bieg organizowany jest przez Fundacje Aktywności Fizycznej, Kolarsko -biegowy Klub Sportowy  i lokalne firmy.

Patronat nad biegiem objął urodzony w Radomsku maratończyk – Wojciech Gruszczyński, który również zasponsorował kilka specjalnych nagród.

Na liście startowej wielu biegaczy z całej Polski,  m.in.: Błażej Brzeziński – Sześciokrotnie stawał na podium mistrzostw Polski seniorów. Reprezentant Polski na mistrzostwach świata i Europy w biegach przełajowych. Reprezentant Polski na mistrzostwach Europy w maratonie Zurych 2014 i Berlin 2018. Zwycięzca 39. Maratonu Warszawskiego 2017. Arkadiusz Gardzielewski – dziewiętnastokrotny medalista mistrzostw Polski seniorów, medalista Halowych Mistrzostw Polski,  medalista Mistrzostw Świata w biegach przełajowych i maratonie. Zwycięzca  w 2013 roku mistrzostw w biegu maratońskim z czasem 2:13:43. Ewa Jagielska –Mistrzyni Polski na 5 km z 2017 roku oraz na dystansie półmaraton, medalistka Mistrzostw Polski.

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW